Polityka i społeczeństwo

NBP: Nagroda za wybitne zarządzanie dla Prezesa NBP (komunikat)

– Narodowy Bank Polski informuje:

Profesor Adam Glapiński otrzymał nagrodę za wybitne zarządzanie bankiem centralnym w czasach pandemii, wojny w Ukrainie i kryzysu energetycznego

Warszawa, 11 grudnia 2022 r. – Narodowy Bank Polski poinformował, że Profesor Adam Glapiński, Prezes NBP został uhonorowany przez Grupę medialną Polska Press nagrodą za wybitne zarządzanie bankiem centralnym w czasach pandemii, wojny w Ukrainie i kryzysu energetycznego. Nagroda została przyznana podczas gali „Giganci Polska Press 2022”, zorganizowanej pod honorowym patronatem Kancelarii Premiera. Gala odbyła się w budynku Senator, przy ul. Bielańskiej 12 w Warszawie, gdzie od 1924 miał siedzibę Bank Polski.

Tegoroczne nagrody zostały przyznane podmiotom szczególnie zasłużonym dla bezpieczeństwa Polski. Profesor Glapiński został doceniony za wybitny wpływ na bezpieczeństwo naszej gospodarki.

„Serdecznie dziękuję za nagrodę Polska Press, w imieniu całej załogi NBP” – powiedział Profesor Adam Glapiński. „Jestem szczególnie zaszczycony, że w tak historycznym budynku otrzymuję tę nagrodę. Polska jest na całym świecie podziwiana za bezprecedensowe sukcesy ekonomiczne i finansowe” – dodał Prezes NBP.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ lgs/ godl/


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM