Biznes i finanse

Finał największej młodzieżowej konferencji startupowej w Europie Środkowo-Wschodniej 16 grudnia w Warszawie

„Młodzi ludzie mają dużo pomysłów, są bardzo kreatywni, potrzebują tylko miejsca, gdzie mogą się spotkać, wymienić pomysłami i wspólnie się zainspirować. Takim miejscem będzie Econverse 2022” – mówi doradca marketingowy i biznesowy mentor zarządów Olga Sobieraj.

Econverse Cup to dwumiesięczna symulacja tworzenia startupów dla licealistów w czterech miastach, które pozwolą na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, relacji, a także kluczowych kompetencji biznesowych wśród 180 młodych Polaków.

Oprócz nieodłącznych elementów Econverse: sportowej rywalizacji i mentoringu, Cup składa się również z warsztatów z kluczowych kompetencji biznesowych (Startup School), takich jak design thinking, budowa biznesplanu czy praca w zespole, który ma zapewnić uczestnikom dodatkową okazję do rozwoju.

Misją Econverse jest przede wszystkim stworzenie społeczności, która nie boi się mierzyć wysoko i szuka rozwiązań dla problemów współczesnego świata.

Econverse Cup odbędzie w trzech miastach (Poznań, Warszawa, Wrocław), z Wielkim Finałem w Venture Cafe Warsaw w Warszawie (2 dniowy hackaton). Eliminacje w Poznaniu odbyły się 21-22 października, eliminacje w Warszawie 27-28 października, eliminacje we Wrocławiu 4-5 listopada. Wielki Finał odbędzie się 15-16 grudnia, gdzie gościem specjalnym będzie prezes InPost Rafał Brzoska.

Econverse tworzy Fundacja Econverse, zrzeszająca studentów najlepszych uczelni polskich i zagranicznych, takich jak Oxford, London School of Economics, New York University czy Szkoła Główna Handlowa. Młodzi studenci marzą o zmianie realiów polskiej edukacji i wierzą, że poprzez promocję przedsiębiorczości, również wśród mniej uprzywilejowanych środowisk, są w stanie w pełni wykorzystać potencjał młodych Polaków. Połączyła ich chęć wspierania zdolnych, ambitnych i przedsiębiorczych młodych ludzi w rozwoju umiejętności praz pomysłów na biznes.

„To przedsięwzięcie jest stworzone przez przedsiębiorczych studentów dla ich młodszych kolegów. Będą mogli oni sprawdzić swoją przedsiębiorczość, poznać nowych ludzi, nowych mentorów. Na czerwcowym finale na 100 miejsc było ponad 500 zgłoszeń, z czego 50% stanowiły zgłoszenia młodych kobiet” – mówi Olga Sobieraj. „To młode dziewczyny, które mają od 17 do 20 lat, które chcą zmienić świat, zmienić swoje życie. Chcą się sprawdzić i zobaczyć, czy pomysły, które mają i nad którymi pracują, zdobędą uznanie zarówno jury, jak i rówieśników” – podkreśla Sobieraj, która promuje przedsiębiorczość kobiet w swojej działalności komercyjnej i pro bono.

Według badań przeprowadzonych w ramach platformy „Kierunek – kobieta biznesu” młode kobiety rzadziej niż mężczyźni chcą zakładać własne firmy, to zaledwie 16% studentek.

„Wśród właścicielek młodych firm 43% kobiet jest wieku 25-34, 37% w wieku 35-44, a wśród kobiet powyżej 55 i poniżej 24. roku życia aktywność przedsiębiorcza niestety jest minimalna” – dodaje Olga Sobieraj.

„Z badań Fundacji Edukacyjnej Perspektywy dotyczącej startupów wynika natomiast, że biznesy kobiece o wiele trudniej niż męskie pozyskuje finansowanie od inwestorów. W startupowym biznesie kobiety w ogóle czują się dyskryminowane. W tej sytuacji nie dziwi więc fakt, że tylko 38% kobiet angażuje się w działalność startupów vs 62% mężczyzn” – podkreśla Sobieraj.

Olga Sobieraj wspiera to przedsięwzięcie od samego początku, w roli jurora, mentora i jako wsparcie promocyjne. W gronie mentorów i jurorów są między innymi Michał Kramarz (Google), Piotr Pietrzak (Blik), Jarosław Królewski (Synerise). Gościem specjalnym najbliższej edycji będzie Rafał Brzoska.

Olga Sobieraj. Od wielu lat wspiera przedsiębiorcze kobiety

Olga Sobieraj od wielu lat wspiera przedsiębiorczość w Polsce, jest szczególnie zaangażowana w rozwój i wsparcie przedsiębiorczych kobiet. Zaczynała od założenia własnej agencji promocyjnej na 3. roku studiów w Szkole Głównej Handlowej, zarządzała międzynarodową Agencją Marketingową Ogilvy w Polsce oraz przewodziła działom marketingu firm Unii Europejskiej i Rosji. Obecnie jest niezależnym Konsultantem Marketingowym i Biznesowym pracującym dla korporacji i startupów oraz Certyfikowanym Biznesowym Mentorem i Coachem EMCC i wykładowcą MBA.

Jako konsultant marketingowy, jak doświadczony w zarządzaniu organizacją manager oraz certyfikowany Coach EMCC, wspiera managerów w rozwoju kariery zawodowej i kompetencji liderskich, szczególnie kobiety w korporacjach (również pro bono w ramach np. Fundacji Liderek Biznesu), a także przedsiębiorców i przedsiębiorczynie w dedykowanych procesach.

Olga Sobieraj wspiera sprzedażowo, marketingowo i biznesowo firmy, przedsiębiorców oraz technologiczne startupy (między innymi w MIT EF CE).

Jej wkład i zaangażowanie w świat startupowy oraz wspieranie przedsiębiorczości zostało nagrodzone tytułem „Anioła Biznesu roku 2021” („Business Angel 2021”), którą to nagrodę otrzymała w publicznym głosowaniu.

Źródło informacji: Olga Sobieraj i Fundacja Econverse

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM