Polityka i społeczeństwo

Jarocin: Lepsze warunki do nauki i uprawiania sportu

Mieszków

W Mieszkowie w ramach przedsięwzięcia ma powstać jednokondygnacyjny obiekt podzielony na część żłobkową i przedszkolną. Strefa przedszkolna zostanie przebudowana w starej części, gdzie powstanie nowy oddział przedszkola. Dodatkowo zostanie przebudowana część kuchni. Uzyskana w ten sposób powierzchnia służyć będzie potrzebom nowego oddziału przedszkolnego.

Siedlemin

W Siedleminie trwa budowa przedszkola i sali gimnastycznej. Parter budynku będzie pełnił funkcję przedszkola. Placówka będzie przeznaczona dla trzech grup po 25 dzieci.

Na piętrze znajdować się będzie sala gimnastyczna wraz z szatniami, sanitariatami, pomieszczeniem trenera i pomieszczeniem technicznym. Sala o wymiarach 25,54×13,45 przystosowana będzie do rozgrywek w takich dyscyplinach jak koszykówka, piłka ręczna i siatkówka.

KAROLINA WIELIŃSKA-KUŚ

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie, mieszkanka Mieszkowa

Na tę inwestycję czekają z wielką niecierpliwością mieszkańcy Mieszkowa, ale też i sąsiednich wiosek – Osieka, Cząszczewa, Wolicy Pustej, Stramnic i Szypłowa. Od wielu lat borykamy się z problemem zbyt małej powierzchni lokalowej – mamy tylko dwie duże sale, brakuje salki terapeutycznej. Jest bardzo wielu chętnych rodziców, którzy zapisaliby swoje dzieci, jednak brakuje miejsca. Przedszkole pracuje w systemie dwuzmianowym w godzinach od 7-12 oraz 12-17. Do przedszkola uczęszcza około setka dzieci, prawie wszystkie jedzą domowe obiady przygotowywane w naszej małej, skromnej kuchni. Już niedługo dzieci i rodzice będą mogli cieszyć się dużym, funkcjonalnym i nowoczesnym budynkiem, gdzie będą 4 duże sale z sanitariatami, salka terapeutyczna, zaplecze kuchenne oraz szatnie. Wszystko to zasilane fotowoltaiką i pompami ciepła – w dobie kryzysu energetycznego samowystarczalność i bezpieczeństwo energetycznekluczowe. Aby wyjść naprzeciw młodym mamom, które chcą jak najszybciej po urodzeniu dzieci wrócić do pracy – powstanie oddział żłobkowy. Dzięki temu będziemy mogli przyjąć 25 maluszków do 2,5 roku. W murach przedszkola powstanie także duża sala wielofunkcyjna, która będzie wykorzystywana podczas wszelkich uroczystości jak Dzień Babci i Dziadka czy zakończenie roku. Dla Mieszkowa i okolic ta inwestycja jest strategiczna – dzięki niej w godnych warunkach będą mogły rozwijać się i wychowywać kolejne pokolenia.

ANDRZEJ SKRZYPCZAK

Radny Rady Miejskiej w Jarocinie, mieszkaniec Siedlemina

Przedszkole z salą gimnastyczną zostaną wybudowane na boisku. Przylegać będą do samej szkoły. Zaplanowano też łącznik, więc dzieci nie będą musiały wychodzić na zewnątrz, by przejść do sali gimnastycznej. Ta inwestycja jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Budynek będzie bardzo nowoczesny, łącznie z wyposażeniem, infrastrukturą, wspaniałą zielenią. Bardzo się cieszymy i czekamy na finał realizacji budowy.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM