Polityka i społeczeństwo

Fundusze UE jako szansa na nowatorskie projekty biznesowe – wypowiedź wiceminister Jarosińskiej-Jedynak

Nowe Możliwości Dla Przedsiębiorców

Zgodnie z przyjętą przez KE polityką, przedsiębiorcy w ramach wsparcia unijnego będą mogli skorzystać m.in. z następujących możliwości:

  • wspieranie innowacyjnych produktów i usług
  • tworzenie nowych miejsc pracy i zapewnianie lepszych warunków pracy
  • wspieranie przedsiębiorczości i inwestycji w dziedzinie start-upów
  • inwestowanie w infrastrukturę cyfrową
  • wprowadzanie technologii środowiskowych oraz energooszczędnych

Dzięki unijnej polityce spójności przedsiębiorcy będą mieli szansę na realizację inwestycji, które pozwolą im nie tylko wyjść na szerszy rynek, ale także znacząco przyczynią się do rozwoju regionu. Przedsiębiorcy mogą już składać wnioski o dofinansowanie, a czas trwania programów MFiPR zależy od rodzaju projektu.

Komisja Europejska dostrzega potencjał, jaki tkwi w przedsiębiorcach i wsparcie, jakie mogą oni otrzymać w ramach unijnej polityki spójności, w związku z czym programy MFiPR dostępne w perspektywie na lata 2021-2027 pozwolą na realizację inwestycji, które zachowają zrównoważony i ekologiczny charakter. Wsparcie unijne będzie nie tylko pomocne w dostosowaniu się do wyzwań współczesnego świata, ale także pozwoli na wyciągnięcie korzyści dla przedsiębiorców i regionów.

Niewątpliwą zaletą unijnej polityki spójności jest jej elastyczność, dzięki której beneficjenci są w stanie dostosować projekty do swoich indywidualnych potrzeb. Programy MFiPR są wyjątkowo przyjazne dla przedsiębiorców – z jednej strony umożliwiają realizację inwestycji, a z drugiej – czyni je bardziej opłacalnymi i efektywnymi.

Dzięki unijnej polityce spójności, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wielu nowych możliwości, które pozwolą im na realizację ambitnych celów i wyciągnięcie korzyści zarówno dla siebie, jak i dla swojego regionu.

Wsparcie przedsiębiorczości

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) wskazało, że w nadchodzącej nowej perspektywie finansowej 2021-2027, wzmocnieniu ulegną formy zwrotnego finansowania służące wspieraniu przedsiębiorczości. Według wypowiedzi resortu wsparcie to będzie skupiać się na kwestiach priorytetowych, takich jak:

  • inteligentne specjalizacje
  • istotne z punktu widzenia przyszłości gospodarki
  • wyzwania społeczne i środowiskowe

Formy wsparcia będą dostosowywane do zmieniającej się sytuacji rynkowej i efektywności przyjętych zasad wsparcia w danym obszarze. W związku z tym warto systematycznie obserwować nowości w tym zakresie, aby skorzystać z możliwości jakie daje państwo polskie dla rozwoju przedsiębiorczości.

Ponadto warto wziąć pod uwagę, że dzięki wdrożeniu wielu programów wsparcia, państwo chce wspierać innowacyjność i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Jest to więc dobra okazja do rozwoju, którą należy wykorzystać.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM