Polityka i społeczeństwo

Jacek Sasin: Gotowi do Inwestowania i Rozszerzania Obecności w Chile

Ministerstwo Aktywów Państwowych z dumą informuje, że polski potentat wydobywczy KGHM jest obecny na Światowym Kongresie Miedziowym – CESCO Week w Santiago, w Chile. Jest to spotkanie najważniejszych, światowych producentów tego cennego surowca, w którym udział bierze wielu wpływowych przedsiębiorców. Wicepremier Jacek Sasin podkreśla, jak ważne jest, aby wszyscy usłyszeli o sukcesie KGHM oraz wiedzieli, że jest to godny zaufania partner do nawiązywania relacji biznesowych.

Podczas wizyty wicepremiera w towarzystwie Tomasza Zdzikota – prezesa KGHM oraz wiceprezesa Mirosława Kidonia – KGHM prezentuje swoje osiągnięcia, w jaki sposób wydobywa i produkuje miedź, a także jak ważną rolę odgrywa w transformacji energetycznej. Polski miedziowy gigant posiada zakłady produkcyjne na trzech kontynentach, dzięki czemu dysponuje 40 milionami ton rudy miedzi, gwarantując firmie miano jednego z największych przemysłów wydobywczych na świecie.

Miedź jest jednym z najważniejszych surowców w procesie przemiany energetycznej, a jej posiadanie daje krajom i firmom możliwość wypracowania niezależności. Jak zaznacza wicepremier Jacek Sasin, dzisiaj wiele krajów i przedsiębiorstw inwestuje w ten surowiec, aby mieć dostęp do niego w przyszłości.

Niezwykła wizyta w kopalni Sierra Gorda

Premier odwiedził największy projekt zagraniczny spółki KGHM w Chile – kopalnie miedzi i molibdenu. Zespół Sierra Gorda składa się z ponad 4 tys. specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Podczas wizyty, 10 najbardziej zasłużonych pracowników otrzymało szczególne wyróżnienie – „Odznaki Sierra Gorda”.

Rząd postanowił inwestować w tym rejonie w wysokości 1 miliarda dolarów. Przedsięwzięcie będzie polegać na uruchomieniu większej eksploatacji zasobów naturalnych – wyjaśnia wicepremier Jacek Sasin.

Sierra Gorda jest kopalnią miedzi, która wyróżnia się na tle innych w Chile. Przewyższyła zamierzenia w zakresie wydobycia miedzi z złóż o niskiej zawartości tego surowca i przekształciła je w dochodowe inwestycje. W tej dziedzinie konkurencja nie ma szans na rywalizację.

Miedź stanowi niezastąpiony składnik w urządzeniach wytwarzających energię, przez co jest tak cenionym surowcem na całym świecie – zaznaczył wicepremier.

KGHM chce wykorzystać swój potencjał i rozszerzyć działalność, tworząc czwartą linię produkcyjną, która ma podnieść moc produkcyjną zakładu do poziomu 160 tys. ton dziennie. Inwestycja ta ma zapewnić znaczny wzrost zatrudnienia i rozwoju firmy w regionie. Wszystko zależy jednak od sytuacji ekonomicznej, która może ulec zmianie wskutek nowych przepisów i reform podatkowych w Chile.

PAP SA gwarantuje, że wszystkie komunikaty publikowane w serwisie PAP są wystawiane bez wprowadzania żadnych zmian w treści, przekazanej przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za zawartość materiału zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM