Do 31 maja macie szansę wziąć udział w Regiostars 2023 – corocznym konkursie KE dla najbardziej innowacyjnych projektów z Unii Europejskiej. Inwestycje wsparte przez fundusze europejskie zostaną docenione przez europejski znak jakości.
Aby zgłosić projekt do konkursu Regiostars, musi on mieć finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Sprawiedliwej Transformacji lub z dowolnego komponentu programów Interreg, najwcześniej od 1 stycznia 2014 r. Projekty, które spełniają wymagania konkursowe, muszą nawiązywać do jednej z sześciu kategorii nagród, a także być ukończone.
Uczestnicy tegorocznego konkursu mają okazję wykazać się w sześciu różnych kategoriach tematycznych: konkurencyjna i inteligentna Europa, zielona Europa, Europa połączona, Europa społeczna i inkluzywna, Europa bliżej obywateli oraz wiodący temat w roku 2023 – Europejski Rok Umiejętności.
Kiedy oceniamy wnioski do Regiostars, ważnymi kryteriami są spójność, wkład, wartość dodana oraz perspektywa ponadregionalna po europejską. Wszystkie te czynniki będą wpływały na ostateczny wynik oceny wniosku. Będziemy również oceniać zgodność z kryteriami przewidzianymi przez inicjatywy UE, takie jak Europejski Fundusz Sprawiedliwej Transformacji i Europejski Fundusz Odbudowy. Ostatecznie, wnioskodawcy będą oceniani na podstawie swoich konkretnych osiągnięć, pomysłów i wyników w wybranych obszarach.
1. Projekt ma istotne znaczenie lokalne i regionalne, a jego efekty końcowe są wysokiej jakości i mają pozytywny wpływ na region.
2. Projekt ma nowatorski charakter, który odzwierciedla wybraną kategorię nagrody, zarówno w kontekście ekonomicznym, społecznym, jak i ekologicznym.
3. Projekt ma długoterminowy charakter, a jego trwałość ekonomiczna jest gwarantowana dzięki podjętym staraniom, które zapewniają trwałość efektów również po jego zakończeniu.
Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl