Biznes i finanse

Polacy na kredyt – 65 miliardów złotych pożyczonych w formie gotówkowych

W 2022 roku banki i SKOK-i w Polsce udostępniły kredyty gotówkowe na łączną kwotę ponad 65 miliardów złotych. Według danych Biura Informacji Kredytowej, pojedyncze kredyty najczęściej miały wartość do 50 tysięcy złotych.

Kredyty gotówkowe są szczególnie atrakcyjne dla konsumentów, którzy szukają wygodnego i szybkiego sposobu na finansowanie swoich potrzeb. Dlatego też, niezależnie czy chcesz kupić nowy samochód, czy zrealizować swoje marzenia o remoncie, kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ możesz szybko uzyskać pieniądze na swoje wydatki.

Popularność kredytów gotówkowych wynika z faktu, że są one niezabezpieczone. Oznacza to, że można je wykorzystać na dowolny cel. Raport „InfoKredyt 2022” pokazuje, że Polacy najczęściej przeznaczają pieniądze z kredytów gotówkowych na cele konsumpcyjne. Badanie przeprowadzone przez Związek Banków Polskich ujawniło, że najpopularniejsze wydatki to:

Kredyty gotówkowe są udzielane na dowolny cel, dzięki którym możemy sfinansować szereg potrzeb, takich jak remont mieszkania, zakup sprzętów RTV i AGD, zakup samochodu czy opłacenie bieżących potrzeb. Z tego powodu są one szczególnie popularne wśród zadłużonych konsumentów, którzy chcą szybko i wygodnie zrealizować swoje plany.

Źródłem finansowania dla wielu Polaków są pożyczki krótkoterminowe. Tego typu zobowiązania nie przekraczają kwoty 10 tysięcy złotych, a okres ich spłaty wynosi zwykle od 30 do 60 dni. W ten sposób wielu ludzi korzysta z możliwości szybkiego zasilenia swoich domowych budżetów, aby pokryć pilne wydatki.

Wynikiem tych czynników jest niepewna sytuacja finansowa polskich obywateli. Pandemia, inflacja, rekordowe stawki procentowe, wojna w Ukrainie oraz wzrost cen paliw i energii (elektrycznej i cieplnej) wszystko składa się na obecny stan rzeczy. Wielu Polaków musi zmagać się z trudnymi warunkami finansowymi i znaleźć skuteczne sposoby, aby radzić sobie z tą sytuacją.

Kredytobiorcy mają dziś do dyspozycji szereg opcji, które mogą znacznie obniżyć całkowity koszt zobowiązania. Na rynku dostępne są oferty bez prowizji, z niskim RRSO oraz z przesunięciem terminu spłaty. Można wybrać również produkt z opcją ubezpieczenia, dzięki któremu można uzyskać zniżkę lub rabat. Ponadto, niektórzy dostawcy oferują premię za szybkie spłacanie zobowiązania.

Porównywarki kredytów to narzędzia, które umożliwiają łatwe porównanie ofert różnych banków. Dzięki temu można znaleźć najbardziej korzystną dla nas opcję pożyczki, która będzie pozbawiona ukrytych kosztów i oferuje niższą ratę. Co więcej, porównywarki kredytów są szybkim i wygodnym narzędziem, które pozwala bez wychodzenia z domu porównać oferty wielu banków.

Porównywarki oferują szeroki wybór wśród produktów finansowych o zróżnicowanej wartości. Możesz w nich znaleźć informacje o niewielkich pożyczkach, jak również o kredytach o większym zakresie. Jeśli szukasz pożyczki w wysokości 10 tys. lub chcesz wiedzieć, jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy na 150 tys. online, to w porównywarce możesz porównać oferty i wybrać najlepszą dla siebie.

Porównywarki kredytowe stanowią narzędzie, które pozwala użytkownikom wygenerować listę najlepszych ofert. Wszystkie wyniki prezentowane są w postaci rankingów, na które składają się produkty bankowe oceniane pod kątem ich opłacalności. Wśród czynników wpływających na wynik porównania wymienia się:

  • oprocentowanie;
  • prowizję;
  • ubezpieczenie.

Użytkownicy mogą także sprawdzić, jaki jest minimalny i maksymalny okres kredytowania oraz jak wysoka jest szansa na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Dostępne informacje są nieocenione w trakcie wyboru kredytu, jak i w trakcie ubiegania się o takie finansowanie.

Chociaż porównywarki kredytów pomagają zorientować się w ofercie banków, to powinniśmy mieć na uwadze, że dane prezentowane w nich są zwykle jedynie orientacyjne. Instytucje finansowe mają bowiem prawo wprowadzać indywidualne warunki, których nie uwzględniono w porównywarce. Dopiero po ustaleniu tych parametrów z bankiem można mówić o końcowej ofercie i przystąpieniu do jej realizacji. Wszelkie późniejsze zastrzeżenia nie będą uznawane, gdyż dane zamieszczone w porównywarce nie są wyznacznikiem końcowych warunków kredytu.

Porównywarki kredytów są niezwykle przydatne dla osób, które chcą znaleźć najlepszą ofertę dla siebie. Korzystając z takiego narzędzia, można w szybki i łatwy sposób prześledzić aktualne warunki finansowe i porównać je ze sobą. Co więcej, porównywarki zapewniają dostęp do wniosków kredytowych, które można wypełnić bez wychodzenia z domu.

Korzystając z porównywarek kredytowych, możesz wygodnie i szybko znaleźć najlepszą ofertę, a następnie szybko i sprawnie złożyć wniosek. W ten sposób użytkownik zyskuje możliwość wyboru najkorzystniejszego kredytu, a także oszczędza swój czas i wysiłek.

Porównywarki kredytowe są doskonałym narzędziem do szybkiego i łatwego porównywania ofert bankowych. Można w nich znaleźć nie tylko najbardziej atrakcyjne propozycje, ale także złożyć wniosek o kredyt wygodnie i szybko. Korzystając z tego typu narzędzi, można zaoszczędzić czas i wysiłek, a także wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Konsumenci mogą skorzystać z możliwości wysłania formularza z prośbą o kontakt, w celu poznania oferty kredytu. Po wprowadzeniu podstawowych informacji teleadresowych i zaakceptowaniu zgód na przetwarzanie danych osobowych, można szybko zakończyć proces wyboru odpowiedniego kredytu. Z jednej strony konsument ma możliwość szybkiego dostępu do ofert, a z drugiej instytucje finansowe zyskują czas na finalizację umowy kredytowej.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM