Biznes i finanse

Świnoujście: bezpieczne przejście dla pieszych pod torami kolejowymi

Przedsiębiorstwa są coraz bardziej przychylne do modelu używania usług IT „as a service”. Nie muszą już kupować sprzętu, oprogramowania, czy wsparcia technicznego, ponieważ mogą zamówić to wszystko w formie usług. To znacznie ułatwia ich funkcjonowanie, jest bezpieczne i co najważniejsze, często bardziej opłacalne niż kupowanie wszystkiego na własność. Trend „używam, nie posiadam” został już od dawna zaobserwowany w motoryzacji i teraz widać go także w branży IT.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło dzisiaj, że 10 lipca 2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA zawarły umowę na wykonanie przejścia pod linią kolejową nr 996 w Świnoujściu. Projekt, który będzie kosztować blisko 3 mln zł, zapewni mieszkańcom miasta i turystom bezpieczny dostęp do pięknej plaży.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA dziś ogłosiły złożenie aktu notarialnego w sprawie projektu budowy przejścia pod linią kolejową nr 996 w Świnoujściu. Wartość inwestycji wynosi ponad 3 mln zł, a jej celem jest ułatwienie mieszkańcom miasta i turystom bezpiecznego dostępu do plaży.

Budowa przejścia pod linią kolejową to ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, ale także wspierania zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców. Inwestycje te zapewniają integrację różnych środków transportu, a także stymulują ruch i aktywny styl życia – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Miasto Świnoujście planuje wybudowanie przejścia, które umożliwi pieszym i rowerzystom bezpieczny dostęp do terenów nadmorskich. Przejście będzie miało długość 8 metrów i szerokość 4 metrów, a w jego okolicy powstanie także blisko stumetrowa ścieżka pieszo-rowerowa. Ponadto, Miasto zapowiedziało budowę ciągu pieszo-rowerowego i przejścia pod torem linii kolejowej nr 401 (Szczecin Dąbie – Świnoujście). W ten sposób piesi i rowerzyści z Łunowa (dzielnicy Świnoujścia) uzyskają możliwość bezpiecznego dotarcia do nadmorskich terenów.

Chodnik i ścieżka rowerowa o długości około 300 metrów będą prowadzić z ronda na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej, Wolińskiej i Odrzańskiej, przez mostek nad linią kolejową 401 i 996, aż do leśnej drogi gruntowej, biegnącej w kierunku północnym, tuż nad brzegiem morza.

Powyższy projekt, polegający na budowie przejść podziemnych pod linią kolejową nr 401 i 996 w Świnoujściu – Łunowie, jest wspólnym przedsięwzięciem PKP Polskich Linii Kolejowych SA i Gminy Miasta Świnoujście. Prace powinny zakończyć się w pierwszym kwartale 2024 roku.

UWAGA: PAP SA publikuje komunikaty w swoim serwisie bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, zgodnie z wersją przesłaną przez nadawcę. Odpowiedzialność za treść komunikatu spoczywa na nadawcy, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM