Biznes i finanse

Branża turystyczna staje do walki z hejtem na ceny polskich wakacji

Polska zapewnia szeroki wybór atrakcji turystycznych, a jej branża noclegowa oferuje wysoki standard usług i bezpieczeństwo. Aby to udowodnić, serwis rezerwacyjny Nocowanie.pl uruchomił akcję „W Polsce najlepiej”, gromadzącą 21 tysięcy obiektów noclegowych. Ta kampania ma pokazać, że pomimo tego, że wakacje w Polsce nie są tanią opcją, są one warte swojej ceny.

„Hejt na ceny w Polsce wynika z tego, że przyzwyczailiśmy się, że Polska jest tania. A Polska nie jest i nie będzie już tania. I w sumie dlaczego ma być? Tanie nie są usługi, mieszkania, samochody, ubrania, jedzenie. Dlaczego więc tani ma być wypoczynek, skoro właściciele obiektów płacą więcej za wszystko i w dodatku inwestują w rozwój? – pyta Tomasz Machała, prezes Nocowanie.pl i dodaje, że to dzięki inwestycjom baza noclegowa w Polsce jest w lepszym stanie, niż w wielu krajach za granicą. – Pamiętam swoją wizytę w Ustroniu rok temu, gdy właścicielka kilku domków obecnych na Nocowanie.pl pokazywała miejsce na środku placu, gdzie po sezonie będzie budować basen. To jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztu, na który trzeba zarobić w lipcu i sierpniu. Jeśli metr kwadratowy apartamentu w atrakcyjnym turystycznie polskim mieście kosztuje już ponad 20 000 złotych, to wynajmowanie go po 300 złotych za noc, jest niestety poniżej granicy opłacalności” – wyjaśnia.

Akcja „W Polsce najlepiej” ma wyświetlić kompleksowy obraz korzyści, jakie odnosi się z wyjazdów na urlop w naszym kraju. Chodzi nie tylko o ceny, ale także o dostępność, wygodę i jakość noclegów, atrakcje turystyczne, niesamowite regiony w całej Polsce i wiele innych aspektów, które sprawiają, że wakacje w Polsce są zdecydowanie warte rekomendacji.

Kampania „W Polsce najlepiej” ma uświadomić, że wakacje w kraju są niezwykle atrakcyjne i pełne możliwości. Poprzez serię artykułów, postów i materiałów wideo chcemy pokazać, jak wiele niesamowitych atrakcji czeka w Polsce na turystów z całego świata.

W ramach akcji „W Polsce najlepiej” Nocowanie.pl rekomenduje najlepsze hotele, gospodarstwa agroturystyczne i inne noclegi, w których można spędzić niezapomniane wakacje. Z naszych rekomendacji skorzystać może każdy, kto chce wypocząć i zwiedzić Polskę.

Za pomocą kampanii „W Polsce najlepiej” Nocowanie.pl chce pomóc Polsce w ożywieniu jej turystyki i pokazać, że w naszym kraju można znaleźć wiele wspaniałych miejsc do wypoczynku. Mamy nadzieję, że wszyscy zaczną odkrywać, co w Polsce jest najlepsze i jak wiele można tu zwiedzić.

Kampania „W Polsce najlepiej” ma uświadomić, że wakacje w naszym kraju to nie tylko wygodne, ale też atrakcyjne i niedrogie doświadczenie. Poprzez serię artykułów, postów i materiałów wideo chcemy pokazać, jak wiele niesamowitych miejsc czeka w Polsce na odwiedzających z całego świata.

Dzięki akcji „W Polsce najlepiej” Nocowanie.pl zachęca do odkrywania najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Rekomendujemy hotele, gospodarstwa agroturystyczne i inne noclegi, które będą wspaniałym miejscem na wypoczynek i zwiedzanie Polski.

W ramach akcji „W Polsce najlepiej” Nocowanie.pl ma pomóc Polsce w promowaniu jej turystyki i pokazać, że w naszym kraju można znaleźć wiele wspaniałych miejsc do wypoczynku. Liczymy, że wszyscy będą doceniać, co w Polsce jest najlepsze i jak wiele można tu zwiedzić.

„Chociaż cenowo Turcja wygrywa, pozostaje pytanie czy 500 złotych różnicy oznacza co najmniej taki standard jak w Polsce, w takiej odległości od atrakcji. Zostawiam do oceny” – podkreśla Machała.

Czy istnieje w Polsce alternatywa dla tłumnie odwiedzanych plaż? Oczywiście, że tak! Istnieją piękne, odludne plaże, na których można odpocząć i cieszyć się ciszą i spokojem. Aby je znaleźć, czasem trzeba się trochę więcej natrudzić – wybrać się na spacer po lesie lub udać się kilkaset metrów w bok od głównego wyjścia nad morze. Ale warto – te plaże są równie piękne, jak te oblegane przez turystów!

Czy czujesz, że potrzebujesz spokoju i odpoczynku od tłumu? Znajdź w Polsce piękne, odludne plaże! Choć wymaga to trochę wysiłku – spaceru w lesie lub przechodzenia kilkuset metrów od głównego wyjścia nad morze – to możesz być pewny, że udzielona Ci będzie odpowiednia nagroda w postaci wspaniałego widoku i ciszy.

„Z mojego doświadczenia nie wynika, żeby to był światowy standard. W miejscowościach wypoczynkowych plaże są skolonizowane przez ośrodki wypoczynkowe, każdy ma przydzielony parasol i leżak. Podobnie jest w polskich górach. Rozumiem, że każdy chce przejść doliną Kościeliską, ale wystarczy na początku Kościeliskiej skręcić w prawo w szlak do Chochołowskiej i już jest się samemu na szlaku” – tłumaczy.

Nocowanie.pl zachęca do odkrywania niezwykłych miejsc, które można znaleźć w Polsce. W ciągu dwóch godzin można przenieść się z najpiękniejszych plaż w Europie do przepięknych jezior. Jeśli deszcz nie pozwala na wypoczynek w Zakopanem, wycieczka do Krakowa staje się wybawieniem. Upały w południowej Polsce są znacznie łatwiejsze do zniesienia, jeśli spędza się czas nad Sanem lub jednym z wielu malowniczych górskich potoków.

Jednym z aspektów, o których Polacy powinni pamiętać przy planowaniu swojej wakacyjnej wyprawy jest ekologia. Przelot samolotem czteroosobowej rodziny do Turcji oznacza wyemitowanie aż 2.7 ton dwutlenku węgla. Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę nad Bałtyk wraz z podróżami po miejscu (1000 km) wyemitujemy 0.4 tony CO2, natomiast jeśli postawimy na podróż pociągiem, wyemitujemy jeszcze mniej.

„Dziś rano jadąc do pracy przejechałem mostem nad Wisłą w Warszawie. Jeszcze 2-3 tygodnie takiej pogody i będę mógł przejść rzekę pieszo, tak mało było w niej wody. W globalne ocieplenie i suszę w Polsce nie trzeba wierzyć. Można dotknąć” – mówi Tomasz Machała i zachęca do tego, by wakacje spędzić w kraju.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM