Polityka i społeczeństwo

Środki na nowe szanse: 70 mln zł na staże i miejsca pracy w Kujawach i Pomorzu

Ponad 70 mln zł wsparcia na interwencyjne działania na rynku pracy w Kujawach i Pomorzu przesłał Wojewódzki Urząd Pracy, w dużej mierze pochodzące z Funduszy Europejskich 2021-2027. Środki te zostały przekazane do urzędów powiatowych, aby wesprzeć lokalne inicjatywy.

Kujawsko-pomorski Urząd Marszałkowski ogłosił podział 68 milionów złotych środków z Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Te środki zostaną wykorzystane na realizację projektów interwencyjnych na rynku pracy, takich jak staże, szkolenia i kursy zawodowe. Ponadto część tych środków zostanie przekazana osobom zainteresowanym założeniem własnej firmy, co pozwoli na tworzenie nowych miejsc pracy w regionie.

„To jeden z elementów dużego pakietu wsparcia gospodarki w naszym regionie, pierwsze uruchamiane przez nas duże środki nowej perspektywy. Podobnie realizowaliśmy interwencję na rynku pracy w poprzedniej perspektywie – powstało dzięki temu m.in. wiele nowych miejsc pracy – i spełniło to nasze oczekiwania” – powiedział marszałek Piotr Całbecki. 

Kujawsko-pomorski Wojewódzki Urząd Pracy wyłonił dwadzieścia powiatowych urzędów pracy, które otrzymały 68 mln zł. Środki pochodzą z funduszy unijnych dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, których całkowita wartość wynosi 1 836 mln euro. Środki zostaną przeznaczone na organizację staży zawodowych, kursów zawodowych, szkoleń oraz dotacji na tworzenie nowych miejsc pracy. Wśród beneficjentów programu znajdą się m.in. osoby wchodzące na rynek pracy, osoby powyżej 50. roku życia, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach i długotrwale bezrobotni. Łącznie wsparcie otrzyma ponad 4,5 tysiąca osób.

Marszałek Piotr Całbecki poinformował również o istotnym pakiecie wsparcia dla młodych ludzi rozpoczynających życie zawodowe od założenia własnej firmy. „To jeden z elementów dużego pakietu wsparcia gospodarki w naszym regionie, pierwsze uruchamiane przez nas duże środki nowej perspektywy. Podobnie realizowaliśmy interwencję na rynku pracy w poprzedniej perspektywie – powstało dzięki temu m.in. wiele nowych miejsc pracy – i spełniło to nasze oczekiwania” – powiedział.

„Co ważne, w projektach, które realizować będą powiatowe urzędy pracy w całym regionie, jest istotny pakiet wsparcia dla młodych ludzi rozpoczynających życie zawodowe od założenia własnej firmy” – dodał. 

Program wsparcia będzie skierowany do przede wszystkim osób powyżej 50. roku życia, kobiet, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach i długotrwale bezrobotnych, wchodzących na rynek pracy. Przewidziano łącznie 4,5 tysiąca beneficjentów, na których wsparcie przeznaczono 68 mln złotych (z czego 58 mln złotych pochodzi z FEdKP, a pozostałe z Funduszu Pracy).


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM