Biznes i finanse

Nowa kolumna chromatograficzna Phenomenex HPLC do analizy pestycydów w próbkach żywności i środowiskowych bez derywatyzacji

Kolumna prawnie zastrzeżona dostarcza skutecznego narzędzia do separacji pestycydów anionowych i kationowych w jednym urządzeniu, a także ułatwia przygotowanie próbki i dokładną analizę.

Firma Phenomenex Inc., światowy lider w dziedzinie badań i opracowywania zaawansowanych technologii z zakresu separacji, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek kolumny chromatograficznej Luna Polar Pesticides HPLC. Jest to wyjątkowa kolumna, która zawiera prawnie zastrzeżoną fazę skutecznej separacji pestycydów kationowych i anionowych z próbek żywności, paszy, powietrza i wody, niezależnie od tego czy poddano je derywatyzacji, czy nie. Luna Polar Pesticides HPLC umożliwia również sprawne kondycjonowanie próbek i precyzyjną identyfikację pestycydów w postaci jonowej.

Kolumna Luna Polar Pesticides HPLC została stworzona po to, by rozwiązać najczęściej pojawiające się wyzwania w analityce bezpieczeństwa żywności. Dzięki niej możesz dokonywać rzetelnych pomiarów, nawet w przypadku skomplikowanych próbek, co przekłada się na zmniejszenie ilości iniekcji i skrócenie czasu kondycjonowania kolumny. Dodatkowo, dzięki wbudowanym funkcjom derywatyzacji, możesz jednocześnie oznaczać aniony i kationy w próbce, bez konieczności stosowania osobnych kolumn. Wszystko to sprawia, że Luna Polar Pesticides HPLC to niezastąpione narzędzie w pracy analityka.

Kolumna Luna Polar Pesticides HPLC oferuje szeroki zakres wykorzystania, dzięki porowatej morfologii cząstek oraz jej wyjątkowej selektywności. Zastosowanie 100 Å porów pozwala na duże obciążenie próbki, a 8% obciążenie węglem dostarcza doskonałej równowagi pomiędzy retencją polarną i niepolarną. Dzięki temu kolumna jest w stanie wykrywać zarówno kationowe, jak i anionowe pestycydy bez konieczności derywatyzacji próbki. Ponadto, jest ona stabilna w zakresie pH 2-12, zarówno w środowisku wodnym, jak i organicznym, pozwalając na użycie jej w trybie dodatnim i ujemnym.

Po wielu testach wykonanych przez najlepsze laboratoria i doświadczonych analityków żywności, wyniki potwierdziły wyjątkową niezawodność i wszechstronność narzędzia Luna Polar Pesticides. Dr Giacomo Napolitano, kierownik laboratorium w Lifeanalytics S.r.l., zwraca uwagę na fakt, że narzędzie to zoptymalizowało czas analizy dzięki szybkiej rekalibracji kolumny. Według niego, pomogło to w poprawie wykrywania pestycydów polarnych.

Kolumna Luna Polar Pesticides HPLC zapewnia analitykom wszechstronną elastyczność, oferując szeroki wybór rozmiarów: 30 x 2,1 mm, 50 x 2,1 mm, 100 x 2,1 mm, 150 x 2,1 mm i 150 x 3,0 mm, oraz jest kompatybilna z wkładem zabezpieczającym SecurityGuard™ ULTRA. Dzięki temu analitycy mają możliwość wyboru odpowiedniej kolumny dla swoich potrzeb.

Phenomenex oferuje szeroką gamę produktów do wiarygodnego oznaczania pestycydów anionowych i kationowych, których nie poddano derywatyzacji. Nota techniczna może być pobrana z naszej strony internetowej https://www.phenomenex.com/LunaPolarPesticides, aby pomóc w wyborze właściwego produktu.

Nasze produkty są zaprojektowane tak, aby zapewnić wiarygodność wyników i poprawić wydajność pracy. Wyniki są bezpieczne, niezawodne i szybkie, a nasze produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co czyni je niezawodnymi w badaniach długoterminowych.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o naszych produktach do wiarygodnego oznaczania pestycydów anionowych i kationowych, których nie poddano derywatyzacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę internetową www.phenomenex.com i blog naukowy www.scienceunfiltered.com dostępny na naszej stronie.

Śledź nas na portalach społecznościowych – LinkedIn, Twitter, Facebook, Instagram i YouTube – by dowiedzieć się więcej o Phenomenex.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM