Polityka i społeczeństwo

CDUT – Twoja Droga do Doskonałości: 5 Dyscyplin w Pierwszym ProcentoŚwiatowych Rankingów ESI

31 maja 2023 r. zespół badaczy dr Li Chao opublikował w prestiżowym międzynarodowym czasopiśmie „Nature” artykuł o nazwie „Uncovering the Ediacaran phosphorus cycle (Odkrycia dotyczące obiegu fosforu w okresie ediakarskim)”, który w istotny sposób przyczynił się do rozszerzenia wiedzy na temat ewolucji Ziemi w kontekście możliwości jej zasiedlenia i złożonej ewolucji życia na naszej planecie. Ten wyjątkowy zespół badawczy pochodzi z Głównego Państwowego Laboratorium Geologii i Odkrywania Złoży Gazu, Instytutu Geologii Sedymentacyjnej oraz Międzynarodowego Centrum Badań z zakresu Geochemii Sedymentacyjnej i Biogeochemii CDUT, które mieści się w Chengdu, w Chinach.

Politechnika Chengdu (Chengdu University of Technology, CDUT) jest jedną z najstarszych uczelni w kraju, założoną w 1956 r. CDUT zlokalizowana jest w centrum Chengdu, niedaleko Bazy Badawczej Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu. Uczelnia dysponuje dwoma strategicznymi dla kraju laboratoriami: Głównym Państwowym Laboratorium Zapobiegania Zagrożeniom Geologicznym i Ochrony Środowiska Geologicznego oraz Głównym Państwowym Laboratorium Geologii i Odkrywania Złoży Gazu.

CDUT łączy niezwykły zespół uznanych nauczycieli akademickich z wysokiej jakości obiektami. Kadra uczelni liczy 2893 członków, w tym 465 profesorów i 804 adiunktów. Uczelnia oferuje szeroki wybór dyscyplin, w tym nauki ścisłe, inżynierię, geologię, ropę naftową, zasoby, technologię jądrową, środowisko, inżynierię lądową i wodną, inżynierię chemiczną, surowce, elektronikę, maszyny, informatykę, zarządzanie biznesem, literaturę, prawo, języki obce i wychowanie fizyczne. Uczelnia ma prawa do nadawania tytułów zawodowych licencjata i magistra oraz stopnia naukowego doktora. CDUT wykształciło już ponad 300000 wybitnie utalentowanych absolwentów, którzy znaleźli zatrudnienie na całym świecie.

CDUT ma imponujący dorobek w dziedzinie międzynarodowych kierunków, obejmujących 10 głównych dyscyplin. Wśród nich, nauki geologiczne, inżynieria, ekologia i chemia cieszą się szczególnym uznaniem w globalnych rankingu ESI, uzyskując pozycję w 1% najlepszych dyscyplin.

CDUT oferuje możliwości edukacyjne i umiędzynarodowienia kształcenia, udostępniając 9 kierunków studiów licencjackich i 29 kierunków studiów magisterskich dla studentów międzynarodowych. Ponadto, aby zachęcić wyjątkowych studentów z zagranicy, CDUT zaprojektował trzypoziomowy system stypendialny „uczelnia – miasto – prowincja”, z dostępnymi stypendiami, takimi jak Stypendium Prowincji Syczuan, Stypendium „Miast Siostrzanych” Chengdu oraz Stypendium „Pasa i Drogi” Chengdu.

CDUT zaprasza studentów z całego świata, którzy chcą wykorzystać swoje talenty i rozwinąć się w nauce. Dołącz do naszego międzynarodowego społeczności studentów, odwiedzając naszą stronę internetową www.cdut.edu.cn/en. Aby wziąć udział w rekrutacji, zapoznaj się z naszym internetowym systemem rekrutacji pod adresem https://cdut.at0086.cn/student.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM