Biznes i finanse

Globalna współpraca gospodarcza – Belgijska Izba Gospodarcza w PURATOS Polska

PURATOS Polska miało wyjątkową okazję do gościny, gdyż wizytę złożyli ambasador Królestwa Belgii oraz przedstawiciele Belgijskiej Izby Gospodarczej. Firma przedstawiła swoje strategie działania, rozwoju oraz produkty. Goście zostali zaproszeni do Centrum Innowacji, gdzie mogli wziąć udział w warsztatach, w czasie których przygotowali i upiekli prawdziwy chleb oraz stworzyli cukiernicze dekoracje. Spotkanie wzbogacił także aspekt lokalnych działań PURATOS, która jest obecna w Gminie Kostrzyn od wielu lat. „Myśl globalnie, działaj lokalnie” – tak można podsumować wizytę gości w polskim oddziale firmy.

16 czerwca wizyta ambasador Królestwa Belgii oraz przedstawicieli Belgijskiej Izby Gospodarczej (BBC) w siedzibie firmy PURATOS w Kostrzynie w województwie wielkopolskim odbyła się w ramach serii spotkań ze swoimi biznesowymi partnerami w Polsce. Piotr Chmielecki, dyrektor marketingu, przeprowadził zaproszonym gościom prezentację, podczas której omówił wartości, jakimi kieruje się firma, jej cele rozwojowe oraz najnowocześniejsze technologie, które pozwalają produkować najwyższej jakości produkty spożywcze. Przedstawione zostały także innowacyjne metody badań konsumenckich, program Taste Tomorrow, a także Sensobus, czyli mobilne centrum do analizy sensorycznej. Podczas oficjalnego spotkania omówiono także obecne działania i cele firmy na przyszłość. Nacisk położono na poprawę zdrowia i samopoczucia klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom żywieniowym, odpowiedzialnym pozyskiwaniu surowców oraz działaniom na rzecz ochrony środowiska naturalnego. 

Współpraca z Belgijską Izbą Gospodarczą

Rozmawiano również o szerokich możliwościach współpracy w ramach Belgijskiej Izby Gospodarczej. Beranger Dumont, wiceprezes zarządu BBC, podkreślił znaczenie tej współpracy w rozmowie z dziennikarzami:

„Jesteśmy świadomi możliwości, jakie daje współpraca z Belgijską Izbą Gospodarczą. Chcemy wykorzystać te możliwości w pełni i wspólnie tworzyć nowe projekty”.

„Dzięki tej wizycie przekonaliśmy się, że na terenie wielkopolski, znajduje się bardzo dynamicznie rozwijające się środowisko biznesowe, z wieloma firmami o belgijskich korzeniach, czego doskonałym przykładem jest PURATOS. Dla członków BBC zebrać się tutaj i spotkać ze sobą dzięki gościnności PURATOS, który przybliżył nam swoje funkcjonowanie od wewnątrz, było fantastycznym, bardzo inspirującym przeżyciem”.

Spotkanie było wyjątkową okazją do zapoznania się z różnorodnością smaków oraz zaawansowanymi technologiami PURATOS. Goście zostali zaproszeni do wspólnego skosztowania unikalnego śniadania przygotowanego przez ekspertów w dziedzinie cukiernictwa, piekarnictwa i czekoladnictwa we współpracy z lokalną restauracją. Po skosztowaniu niezwykłych potraw, przedstawiciele firmy zabrali gości do Centrum Innowacji, gdzie mogli zobaczyć jak stworzyć chleb, temperować czekoladę i tworzyć ozdoby do deserów.

„PURATOS jest światowym liderem rozwiązań dla piekarnictwa, cukiernictwa i w branży czekoladowej opartej o belgijską czekoladę. Zarówno Polacy, jak i Belgowie uwielbiają dobre jedzenie. Cieszę się więc, że PURATOS dostarcza na polski rynek doskonałe produkty. (…) Była to dla mnie przyjemność poznać lepiej zakres działalności PURATOS i zobaczyć co i w jaki sposób robią, ponieważ działają według najwyższych standardów”. 

„Bardzo nas cieszy to, że PURATOS wyjątkowo aktywnie włącza się w działalność aktywizującą naszą lokalną społeczność. To firma, która uczestniczy w lokalnych działaniach wspierając nas np. w inicjatywach sportowych czy eventach organizowanych na terenie gminy. To dla nas cenna współpraca z przedsiębiorstwem, które zatrudnia wiele osób z lokalnej społeczności”.

„Dzisiaj (podczas prezentacji – przyp. red.) bardzo dużo mówiliśmy o tym, że PURATOS chce rozwijać lokalną współpracę i zapraszać ludzi z regionu do siebie. Tak też robimy. Działając i produkując na globalną skalę mocny nacisk kładziemy jednocześnie na to, w jakim miejscu funkcjonujemy. Chcemy realnie angażować się w lokalne inicjatywy po to, by zmieniać nasze najbliższe środowisko na lepsze”. 

„Według słów pracowników – jesteśmy takim pracodawcą, który traktuje ludzi z dużym szacunkiem. W ostatniej ankiecie zaangażowania pracownicy docenili przede wszystkim bliską współpracę ze swoimi bezpośrednimi przełożonymi oraz klarowne oczekiwania pracodawcy wobec ich pracy. Zauważyli również duży wkład pracy włożony w wewnętrzną komunikację, szczególnie w aspekcie informowania o zmianach organizacyjnych i najważniejszych projektach w firmie. Potwierdzili również, że cele firmy i wartości PURATOS są im bliskie. Myślę, że jest to także po części charakterystyka firm belgijskich. W centrum zasad, jakimi się kierujemy w pracy jest zaufanie i ciągłe doskonalenie. I to jest faktycznie dla nas istotny element codziennego funkcjonowania”.

Ambasador Królestwa Belgii Rik van Droogenbroeck podsumował misję firmy PURATOS w Polsce, mówiąc:

Międzynarodowe działanie firmy PURATOS to jedna z jej najważniejszych wartości. Prezes firmy – Jan Willems podkreślał:

Burmistrz gminy Kostrzyn Szymon Matysek mówił o znaczeniu tej współpracy dla regionu:

Dyrektor personalna PURATOS Aldona Piecka-Zbrowska powiedziała o założonych celeach współpracy:

Niezaprzeczalnym aspektem lokalnej współpracy jest zatrudnianie mieszkańców Kostrzyna przez PURATOS, o czym dyrektor personalna mówiła:

PURATOS to firma, która obecna jest w ponad 135 krajach i posiada 74 zakłady produkcyjne rozsiane po 54 krajach. Ponad 1100 technologów i ekspertów ds. badań i rozwoju zatrudniają 118 ośrodki innowacji na całym świecie. Przychody firmy są wykorzystywane w aż 2,0% na innowacje, by wprowadzać i rozwijać nowe produkty.

PURATOS Polska, z siedzibą w Kostrzynie pod Poznaniem, angażuje się w tworzenie lepszych miejsc pracy poprzez dynamiczne i zwinne zespoły, nowe role w organizacji oraz wdrażanie projektów z obszaru ciągłego doskonalenia. Obecnie zatrudnia blisko 200 osób w dwóch zakładach produkcyjnych PuraSweet i PuraPlant, z których 70% produkcji przeznaczone jest na rynek lokalny, a pozostała część na export do innych spółek w Grupie PURATOS. Firma cieszy się w ostatnich latach z intensywnego rozwoju, obejmującego wszystkie trzy główne obszary działalności: piekarnictwo, cukiernictwo i czekoladnictwo.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM