Biznes i finanse

Medisca wspiera pacjentów: Rozszerzenie partnerstwa strategicznego w celu zwiększenia dostępu do krytycznych leków

Cyberataki, które zalały Europę w ostatnich latach, powodują, że Unia Europejska zdecydowała się przyjąć dyrektywę, która zaostrzy wymagania dotyczące bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Szacuje się, że w Polsce w 2022 roku aż 69 proc. firm zanotowało przynajmniej jeden incydent bezpieczeństwa, co oznacza, że przedsiębiorcy mają maksymalnie kilkanaście miesięcy, aby dostosować się do nowych regulacji.

Medisca ogłosiło rozszerzenie sieci partnerstw strategicznych w celu zapewnienia i ustabilizowania dostępu do wysokiej jakości farmaceutycznych składników czynnych (API) stosowanych w opracowywaniu istotnych leków. W ramach tej misji firma rozpoczęła w 2021 r. współpracę w zakresie wyciągu z tarczycy USP, która obecnie obejmuje progesteron USP (specjalnie zmikronizowany), testosteron USP (zmikronizowany), diklofenak sodowy USP i chlorowodorek ketaminy USP.

W ostatnich latach firma Medisca zauważyła znaczący wzrost popytu na jej farmaceutyczne składniki czynne, głównie ze względu na braki leków w handlu oraz zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty i transparentność. Dzięki strategicznym partnerstwom, Medisca zwiększa swoją pozycję jako wiarygodnego partnera w dziedzinie wellness, zapewniając wysoką jakość produktów dla sektorów produkcji leków i opieki zdrowotnej.

„Jesteśmy niezłomni w naszym zobowiązaniu do promowania opracowywania receptur leków jako prawnie uzasadnionego, skutecznego i zasadniczego rozwiązania dla dostawców opieki zdrowotnej w celu stawiania czoła wyzwaniom związanym z dostępnością leków i poszukiwania transformacyjnych możliwości zapewniania pacjentom spersonalizowanej opieki – powiedziała Panagiota Danopoulos, starsza wiceprezes ds. strategii globalnej i innowacji w Medisca. – Aby to osiągnąć, kontynuujemy naszą misję wzmacniania partnerstw z liderami w dziedzinie produkcji farmaceutycznych składników czynnych, których jednoczy wspólne zobowiązanie do dostarczania jakości, konsekwencji i wartości – dodała Danopoulos.

Medisca bierze pod uwagę najwyższe wymagania jakości w procesie wyboru partnerów. Przechodzą one rygorystyczny program kwalifikacji dostawców, w tym weryfikację rejestracji FDA, sprawdzanie umów jakości, badania produktów w celu potwierdzenia ich zgodności z wymaganiami USP, kontrolę zanieczyszczeń elementarnych, badanie pozostałości rozpuszczalników oraz weryfikację wielkości cząstek w przypadku produktów zmikronizowanych.

Aby zapewnić najwyższą jakość produktów, Medisca stosuje wyjątkowo surowe kryteria w procesie wyboru partnerów. Wszyscy partnerzy przechodzą szczegółową weryfikację, w tym potwierdzenie rejestracji FDA, badania jakości w celu sprawdzenia zgodności z normami USP, kontrolę zanieczyszczeń elementarnych, weryfikację pozostałości rozpuszczalników oraz badanie wielkości cząstek w przypadku produktów zmikronizowanych.

Dzięki ścisłej współpracy z producentami farmaceutycznych składników i instytucjami rządowymi, Medisca może zapewnić dostęp do istotnych farmaceutycznych składników aktywnych, a także zaspokoić krytyczne potrzeby dostawców opieki zdrowotnej i pacjentów z całego świata.

Medisca to globalna firma oferująca wkład w opiekę zdrowotną na całym świecie – w Ameryce Północnej, Europie i Australii. Działa ona na zasadzie współpracy z innymi przedsiębiorstwami, tworząc dostosowane do potrzeb rozwiązania. Ponad 30-letnie doświadczenie i silne fundamenty w dziedzinie dostaw na potrzeby tworzenia receptur leków zapewniają innowacje i niezachwiane zaangażowanie w jakość. Medisca stawia na poprawę jakości życia, wykazując elastyczność, konsekwencję i lojalność wobec swoich partnerów. Więcej informacji na temat tego przedsiębiorstwa można znaleźć na stronie www.medisca.com oraz na kanałach społecznościowych LinkedIn, Facebook, Twitter i YouTube.

Tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym jest jedyną oficjalną, obowiązującą wersją niniejszego zawiadomienia. Tłumaczenie służy tylko celom orientacyjnym i należy je interpretować w kontekście tekstu oryginalnego, który ma skutki prawne.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM