Biznes i finanse

PKP LHS: Rekordowe wyniki w I półroczu – Raport finansowy

Europa została zalana falą cyberataków i w odpowiedzi na ten kryzys Unia Europejska opracowała dyrektywę, która zaostrza przepisy dotyczące działalności w sieci. W Polsce w 2022 roku aż 69 proc. firm boryka się z incydentami bezpieczeństwa, z którymi muszą sobie poradzić w przeciągu kilkunastu miesięcy, aby dostosować się do nowych standardów.

Ministerstwo Infrastruktury ma przyjemność poinformować o rekordowych wynikach spółki PKP LHS w I półroczu 2023 r.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku spółka PKP LHS zrealizowała przewozy ładunków na poziomie 4,8 mln ton. Progres w przewozach intermodalnych w imporcie wyniósł 122%, natomiast w eksporcie osiągnął 235%.

Jest to najlepszy wynik odnotowany przez spółkę PKP LHS od momentu jej powstania.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk pochwalił spółkę PKP LHS za wyjątkowe wyniki przewozowe i finansowe osiągnięte w I półroczu tego roku, dzięki którym firma może spokojnie realizować swój program remontowy i inwestycyjny.

PKP Logistyka Holding S.A. ogłosiła wyjątkowo wysokie wydatki inwestycyjne w pierwszym półroczu 2020 roku, w wysokości blisko 60 mln zł. Przeznaczono je na remonty infrastruktury torowej, zakup taboru trakcyjnego, maszyn i urządzeń, modernizację stacji kolejowych, automatyzację prowadzenia ruchu pociągów oraz zakup urządzeń przeładunkowych. Ponadto, realizowana jest inwestycja dotycząca budowy Terminala Przeładunkowego na stacji Wola Baranowska z dofinansowaniem ze środków UE w ramach RPO województwa podkarpackiego. W przygotowaniu są także kolejne zadania, m.in. budowa placu ładunkowego na stacji Szczebrzeszyn, rozbudowa i zagospodarowanie stacji Hrubieszów, przebudowa układu torowego i placu ładunkowego wraz z infrastrukturą na stacji Zamość Bortatycze, wszystkie z terminem realizacji do 2024 roku.

PKP LHS stale inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, aby jeszcze bardziej ułatwić i usprawnić transport oraz usługi logistyczne. Wzrost nakładów na inwestycje w stosunku do I półrocza 2022 r. wyniósł aż 148%, co pozwoliło spółce na osiągnięcie rekordowego wyniku finansowego w wysokości ok. 49,5 mln zł. Dzięki takim działaniom PKP LHS będzie w stanie dalej rozwijać swoją zdolność transportowo-logistyczną w przyszłości.

PAP SA publikuje komunikaty bez dokonywania jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Osoba bądź instytucja utworząca komunikat ponosi pełną odpowiedzialność za jego zawartość, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy o prawie prasowym.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM