Polityka i społeczeństwo

Ogród EkoEdukacji: Nowa przygoda w Poznaniu!

Miasto Poznań ogłosiło otwarcie Rzecznego Ogrodu EkoEdukacji – wyjątkowego miejsca, które stanowi kolejną część realizowanego projektu „Brama otwarta na rzekę – edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu”. Mieszkańcy i turyści mogą teraz korzystać z tego unikatowego miejsca.

Rzeczny Ogród EkoEdukacji ma swoją siedzibę przy promenadzie ulicy Ostrówek, tuż obok Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa oraz nad Cybiną. Jest to idealne miejsce do samodzielnego zdobywania wiedzy i doświadczenia, a także do zajęć grupowych i warsztatów prowadzonych przez edukatora. Można tu odkrywać fantastyczne instalacje edukacyjne!

„Jest to ogród zrealizowany w koncepcji site specific, to znaczy odnosi się do tożsamości, dziedzictwa  charakterystyki miejsca, w którym się znajduje, czyli doliny Cybiny” – powiedziała, cytowana w komunikacie urzędu miasta, dyrektorka Poznańskiego Centrum Dziedzictwa Monika Herkt-Rynarzewska. 

Aby skorzystać z wszystkich atrakcji Rzecznego Ogrodu EkoEdukacji, odwiedź stronę internetową projektu rzeka.bramapoznania.pl. W zakładce Rzeczny Ogród EkoEdukacji znajdziesz opisy, idee i cele edukacyjne wszystkich urządzeń, a także proponowane aktywności dla rodzin z dziećmi i grup zorganizowanych.

Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać potencjał Rzecznego Ogrodu EkoEdukacji, odwiedź stronę internetową projektu rzeka.bramapoznania.pl. W zakładce Rzeczny Ogród EkoEdukacji znajdziesz dokładne opisy, idee i cele edukacyjne wszystkich urządzeń, a także szereg proponowanych aktywności, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla grup zorganizowanych.

„W sąsiedztwie znajduje się także – przy ul. Ostrówek – Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa. Oprócz tego wzdłuż Wartostrady mamy blisko 2 km Ścieżkę EkoEdukacji, na której można spotkać totemy, informujące jaki ekosystem jest w okolicy” – poinformował Grzegorz Kamiński, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP. 

Rzeczny Ogród EkoEdukacji jest częścią inicjatywy „Brama otwarta na rzekę – edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu”, która jest współfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Ten projekt o wartości ponad 1,6 mln, w tym ponad 800 tys. dofinansowania z Unii Europejskiej, oferuje wspaniałe możliwości poznania rzeki i jej otoczenia.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM