Polityka i społeczeństwo

Uczczenie miłości do Ziemi i patriotyzmu: Komunikat MRiRW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi serdecznie zaprasza wszystkich na Diecezjalno-Wojewódzko-Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się 20 sierpnia br. w Paradyżu, województwo łódzkie. W uroczystości wezmą udział wicepremier Jarosław Kaczyński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus oraz komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Wspólna modlitwa w Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela stała się początkiem uroczystości dożynkowych. Następnie, wesoły korowód zwiastujący bogactwo zbiorów rolnych i świętowanie tegorocznych plonów przeszedł ulicami miasta, a jego punktem kulminacyjnym był park im. Jana Pawła II. Tam odbyły się pozostałe, tradycyjne obrzędy związane z dożynkami.

Szczególnie chcę podziękować rolnikom za ich codzienny wysiłek i ofiarność. Dzięki ich wysiłkom Polska pozostaje niezależna żywnościowo i jest ważnym eksporterem żywności. Jestem wdzięczny za ich poświęcenie, które pozwala zachować Polską ziemię i możliwość produkcji rolnej – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński.

Minister Robert Telus wychodzi z założenia, że praca rolnicza to ciężka praca, zasługująca na hołd. Jak mieszkaniec Ziemi Opoczyńskiej, jak mieszkaniec Polski powiatowej, jak minister rolnictwa, chce on to podkreślić.

Bezpieczeństwo żywnościowe zapewniane przez rolników jest niezwykle istotne dla naszego kraju. Zrozumienie i miłość do ziemi, a także patriotyzm jest cenione i doceniane przez nas wszystkich. Stawiamy na bezpieczeństwo żywnościowe jako najważniejsze, a jako minister rolnictwa, pragnę wyrazić wdzięczność rolnikom za ich wkład – dziękujemy Wam za Wasz trud i zaangażowanie.

Minister Robert Telus wyraził swoje szczególne podziękowania wszystkim rolnikom za ich pracy i dbałość o naszą wiarę, tradycje i wartości narodowe. Podkreślił, że to właśnie rolnicy potrafią najlepiej współpracować z naturą i z Bogiem, dlatego ich praca i zaangażowanie jest tak szanowane. Zwrócił się także do następnych pokoleń, aby kultywowały miłość do swojej ojczyzny i przekazały ją następnym pokoleniom.

Minister Telus życzył polskim rolnikom wszystkiego dobrego i błogosławił ich pracę i wysiłek w kultywowaniu naszej wiary i polskich tradycji.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął honorowym patronatem Dożynki w Paradyżu, które przyciągnęły ponad 250 stoisk wystawienniczych.

Goście mogli odwiedzić stoiska z wyrobami mleczarskimi, mięsnymi, pszczelarskimi, a także strefy militarną i funduszy europejskich. Przygotowano konkursy, w tym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najlepszy miód oraz „Łódzkie smakuje najlepiej”.

PAP SA publikuje komunikaty w serwisie bez wprowadzania przez siebie jakichkolwiek zmian w treści, zgodnie z dostarczoną przez nadawcę wersją. Nadawca jest zobowiązany do odpowiedzialności za zgodność treści komunikatu z wymogami ustawy prawo prasowe, w tym art. 42 ust. 2.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM