Biznes i finanse

BAT zamyka swoją działalność w Rosji i na Białorusi

BAT ogłosił, że postanowił zakończyć swoje działanie w Rosji i na Białorusi po tym, jak wybuchł konflikt na Ukrainie. Koncern wyraził swoje współczucie dla ofiar wojny i zaznaczył, że zdecydował się opuścić Rosję jeszcze przed 2022 rokiem.

Koncern BAT wyraźnie określił swoją pozycję w tej sytuacji, wskazując, że będzie nadal wspierał swoich klientów i partnerów poprzez dostarczanie produktów o wysokiej jakości. Zgodnie z tymi założeniami, firma dąży do uzyskania zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju.

Nowe konsorcjum kierowane przez wiodących przedstawicieli moskiewskiego biznesu, kupiło Aktywa BAT. Grupa ITMS będzie dalej kontynuować działalność marki BAT, oferując najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie technologii informatycznej. BAT wyraziło swoje pełne zadowolenie z tego przejęcia i wyraża nadzieję, że nowe konsorcjum będzie w stanie zapewnić dalszy rozwój i sukces marki.

„przewidujemy, że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższego miesiąca po spełnieniu określonych warunków. Po jej zakończeniu BAT nie będzie już obecny w Rosji ani na Białorusi i nie będzie czerpał żadnych korzyści finansowych z bieżącej sprzedaży na tych rynkach”.

Firmy z sektora tytoniowego, które znajdują się na szczycie światowej klasyfikacji rynku, nie podjęły decyzji o zaprzestaniu działalności w Rosji, lecz wyraziły gotowość do częściowego ograniczenia swojej obecności w tym kraju.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM