Biznes i finanse

Inwestuj w bezpieczeństwo: Wyższe oprocentowanie obligacji skarbowych

Inflacja to jedna z najbardziej niepokojących kwestii, którą stoi obecnie przed rynkami. Uczestnicy XXXII Debaty TFI, która odbyła się w Centrum Prasowym PAP, wyrazili optymizm co do tendencji dezinflacyjnych, które mogą doprowadzić do obniżenia inflacji w Polsce do pięciu procent w przyszłym roku.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem, Ministerstwo Finansów zachęca do skorzystania z październikowej oferty obligacji skarbowych!

Stawiamy na preferencyjne oprocentowanie – obligacje 2-letnie obliczane są na podstawie stopy referencyjnej NBP, a 4-, 6-, 10- i 12-letnie w oparciu o inflację.

Wybierz inwestycję, która odpowiada Twoim potrzebom – zapraszamy do Ministerstwa Finansów!

Ministerstwo Finansów ogłosiło nowe, wyższe oprocentowanie obligacji skarbowych na rok 2021. Obligacje 1-roczne posiadają oprocentowanie 6,50 %, natomiast obligacje 2-letnie 6,75 %, co oznacza wzrost w porównaniu do obniżonej stopy referencyjnej NBP do 6,00%.

Aby zapoznać się ze szczegółami na temat nowych oprocentowań, zapraszamy na stronę internetową Ministerstwa Finansów:

Nowe, wyższe oprocentowanie obligacji skarbowych – Ministerstwo Finansów – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu odpowiada za jego treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM