Polityka i społeczeństwo

Rosja stara się wywołać nienawiść wśród Polaków – ostrzega Prezes KRRiT

Rosyjska dezinformacja stanowi szereg działań mających na celu podzielenie polskiego społeczeństwa, wywołanie w polskich obywatelach negatywnych emocji względem własnego kraju oraz zagrożenie niezależności Polski poprzez jej izolację w NATO – jak wynika z wypowiedzi Macieja Świrskiego, Prezesa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

„Rosja chce podzielić społeczeństwo na dwa zwalczające się plemiona. Nie chodzi tylko o poglądy polityczne, lecz o wzbudzanie nienawiści, żeby nie było komunikacji pomiędzy ludźmi. Jeżeli mamy walczyć z dezinformacją, po pierwsze, musi być czujność obywatelska i musimy tę czujność podtrzymywać. Tu nie chodzi o manię prześladowczą, ale by po prostu wiedzieć, że takie operacje mają miejsce” – zaznaczył Maciej Świrski w swojej wypowiedzi podczas Warszawskiego Szczytu przeciw Dezinformacji.

Prezes KRRiT zaznaczył, że Warszawski Szczyt przeciw Dezinformacji jest dowodem na to, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej mają podobne doświadczenia z niedopuszczalnymi praktykami rosyjskiej dezinformacji. Inicjatywa ta służy temu, aby wspólnie przeciwdziałać tym niepokojącym zjawiskom.

„Nie jesteśmy bezradni. Są przepisy prawa ustanowione w naszych krajach, które pozwalają walczyć z dezinformacją, tylko trzeba z nich korzystać. Po to właśnie jest ta konferencja” – podkreślił Maciej Świrski.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM