Biznes i finanse

Rewolucja w sportach ekstremalnych: autonomiczne pojazdy A2RL wystawiają podczas targów GITEX Global 2023

Światowa premiera pierwszego wyścigu pojazdów autonomicznych odbędzie się w kwietniu 2024 r. na torze Yas Marina Circuit w Abu Zabi. Pula nagród wynosi 2,25 mln USD, a do rywalizacji staną elitarne drużyny z wiodących instytucji na całym świecie, w tym z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Monachijskiego Uniwersytetu Technicznego i Uniwersytetu Technologicznego Nanyang w Singapurze. Uczestnicy GITEX będą mieli okazję jako pierwsi poznać autonomiczny model Dallara SF23.

Wczoraj ASPIRE, składający się z wybitnych naukowców z ATRC, ogłosił szczegóły autonomicznej ligi wyścigowej Abu Zabi, A2RL. Na GITEX Global, targach technologicznych, zaprezentowano SF23, pierwszy pojazd Dallara Super Formula, który jest wyposażony w zaawansowane technologie umożliwiające autonomiczną jazdę bez konieczności udziału kierowcy. A2RL planuje uruchomić ten rewolucyjny pojazd w wielkim wyścigu w Abu Dhabi na torze Yas Marina Circuit 28 kwietnia 2024 r., który z pewnością będzie wydarzeniem, na które nie można przegapić.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przejdź do źródła i przeczytaj pełną informację prasową zawierającą multimedia, której adres to: https://www.businesswire.com/news/home/20231016216174/pl/

A2RL jest liderem w regionie, wykorzystując sztuczną inteligencję, autonomię i sporty ekstremalne, by przekraczać granice mobilności przyszłości. To wydarzenie jest uznawane za największą liga autonomicznych wyścigów na świecie, oferując uczestnikom wyścigi samochodów autonomicznych, wyścigi dronów i wyścigi pojazdów typu buggy.

Jego ekscelencja Faisal Al Bannai, sekretarz generalny ATRC, jednostki macierzystej ASPIRE, powiedział: „plasując się w punkcie przecięcia nauki, sportów i technologii, autonomia zrewolucjonizuje przyszłość transportu. Autonomiczna liga wyścigowa Abu Zabi, A2RL, stanowi hołd wobec rosnącej renomy Abu Zabi jako międzynarodowego centrum badań i rozwoju (B+R) oraz ośrodka, w którym jako pierwsze testowane są autonomiczne rozwiązania w celu weryfikacji opracowanych koncepcji. Dzięki spotkaniu naukowców, programistów i ekspertów od szyfrowania z całego świata w obszarze sportów ekstremalnych aktywnie testujemy rozwiązania w warunkach skrajnych na torach wyścigowych z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach”.

Nadchodzący wyścig samochodowy będzie nie tylko okazją do przyjrzenia się sztucznej inteligencji jako wyjątkowemu zestawowi doświadczeń wirtualnych i fizycznych, ale także do przetestowania nowej generacji sportów ekstremalnych. To wyjątkowa okazja, by przekonać się, jak wyścigi samochodowe mogą się zmienić wraz z postępem w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Wyścig samochodowy to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na doświadczenia wirtualne i fizyczne. To także niepowtarzalna szansa, aby zobaczyć, jak to wpłynie na nowe odmiany sportów ekstremalnych. Jest to okazja do poznania zmieniającego się oblicza wyścigów samochodowych wraz z postępem technologicznym w sztucznej inteligencji.

Dziesięć elitarnych zespołów z uczelni i ośrodków badawczych z całego świata zapisało się do wyścigu samochodów autonomicznych, aby walczyć o nagrody o łącznej wartości 2,25 mln USD. W zawodach wezmą udział drużyny z Pekińskiego Instytutu Technologicznego i Uniwersytetu Khalifa (Chiny i ZAE), Code19 Racing i Uniwersytetu w Indianie (USA), Grupy Konstruktorów (Szwajcaria i Singapur), Węgierskiej Agencji na rzecz Rozwoju Mobilności (Węgry), Uniwersytetu Technologicznego Kinetiz i Nanyang (Singapur), Politecnico di Milano (Włochy), Monachijskiego Uniwersytetu Technicznego (Niemcy), Instytutu Innowacji Technologicznych (ZAE), Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i Uniwersytetu Hawajskiego (USA) oraz Uniwersytetu w Modenie i Reggio Emilia (Włochy).

Atrakcją targów GITEX Global będzie ekskluzywny Dallara Super Formula SF23, pełniący funkcję autonomicznego pojazdu wyścigowego w ramach A2RL. Ten 690 kg plug-and-play wóz przewyższa Formułę 1 pod względem osiągów, osiągając szybkość do 300 km/h. Kompozyty biokompozytowe, zaawansowane hamulce, rura wydechowa specjalnie zaprojektowana do jazdy autonomicznej oraz sterowanie przepustnicą typu „drive-by-wire” to tylko niektóre z wyjątkowych cech tego pojazdu. Każda z 10 drużyn będzie miała okazję dostosować jego oprogramowanie w celu zwiększenia swoich szans na zwycięstwo. Zwiedzający mogą zobaczyć to wyjątkowe autko na stanowisku B10 w pawilonie 17 kompleksu Dubai World Trade Centre podczas wydarzenia.

„Ogromnie cieszymy się z zapoczątkowania wyścigu samochodów autonomicznych w Abu Zabi i zaprezentowania go światu za pośrednictwem A2RL. Jest to inicjatywa, która nie tylko przekształci przyszłość mobilności, ale również zainspiruje nowe pokolenia do przeformułowania i innowacyjnego opracowania lepszej przyszłości w kontekście emocjonującego międzynarodowego wyścigu. Dzięki wyposażeniu konkurujących ze sobą drużyn w nowo zaadaptowane samochody Dallara SF23, wyposażone w rurę wydechową przystosowaną do jazdy autonomicznej, zapewniamy równe warunki konkurencji. Teraz nie chodzi o umiejętności kierowcy, lecz o technologię, programowanie i algorytmy uczenia maszynowego umożliwiające pojazdom pokonywanie zawiłych torów wyścigowych z zawrotną prędkością” – wskazuje z entuzjazmem dr Tom McCarthy, dyrektor wykonawczy ASPIRE, nawiązując do planowanej inicjatywy.

A2RL to szansa na włączenie się w międzynarodowy wyścig przemysłowy, który stanowi szansę dla partnerstwa i współpracy pomiędzy firmami i środowiskiem akademickim. Wydarzenie podkreśla wagę przyszłości transportu, wspierania młodzieży w dziedzinach STEM, rozwoju gospodarki Abu Zabi opartej na wiedzy i zapewnienia wymiernego wpływu wykraczającego poza sam tor wyścigowy. Więcej informacji można znaleźć na stronie A2RL.io.

A2RL to doskonała okazja, aby wziąć udział w międzynarodowym ściganiu przemysłowym i nawiązać istotne partnerstwa z firmami i środowiskiem akademickim. Uczestnictwo w tej imprezie pokazuje znaczenie przyszłości transportu, wspierania młodzieży w dziedzinach STEM, rozwoju gospodarki Abu Zabi opartej na wiedzy i zapewnienia wymiernych korzyści wykraczających poza sam tor wyścigowy. Więcej informacji na stronie A2RL.io.

Prawdziwą, obowiązującą wersją niniejszego oświadczenia jest język źródłowy. Tekst przetłumaczony jest wyłącznie w celach informacyjnych i ma na celu ułatwić zrozumienie treści ogłoszenia. Za wyłącznie wiążącą uznaje się jedynie jego wersję oryginalną, która ma skutki prawne.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM