Biznes i finanse

Mandamp;G – oficjalny dostawca materiałów piśmienniczych na konferencji Forum Boao dla Azji – zdecydowanie stawia na zrównoważony rozwój

Doliny wodorowe są innowacyjnymi projektami o dużym zasięgu, które integrują lokalne ekosystemy wodorowe poprzez cały proces produkcji, przechowywania, transportu i końcowego wykorzystania wodoru w jednym miejscu. Te projekty są priorytetem dla Komisji Europejskiej, co potwierdza alokacja 200 mln EUR z programu REPowerEU oraz istniejące środki z Partnerstwa na Rzecz Czystego Wodoru. Już w 2023 r. w Europie działało 65 takich Dolin Wodorowych.

W dniu 26 marca 2024 r. w Hainan w Chinach odbyła się doroczna konferencja Forum Boao dla Azji (BFA) pod hasłem „Azja i świat: Wspólne wyzwania, wspólna odpowiedzialność”. Firma M&G, oficjalny dostawca materiałów piśmienniczych tego spotkania od roku 2005, uruchomiła strefę Zielonego Biura, oferującą najwyższej jakości materiały biurowe i zrównoważone produkty papiernicze.

Grupa M&G przygotowała przyjazne środowisku zestawy materiałów piśmiennych, zgodnie z wezwaniem do niskoemisyjnej transformacji. Obudowa długopisu żelowego została wykonana z kwasu polimlekowego (PLA) pochodzącego z kukurydzy i innych rodzajów biomasy z zawartością skrobi. Okładka broszury została wyprodukowana z najwyższej jakości skóry typu pull-up, poświadczonej certyfikatem – Globalny Standard Recyklingu (Global Recycled Standard, GRS). Natomiast zastosowany papier posiada aprobatę Rady ds. odpowiedzialnej gospodarki leśnej (Forest Stewardship Council, FSC).

Firma M&G uruchomiła spersonalizowaną usługę ekologicznych artykułów papierniczych, aby pomóc przedsiębiorstwom i organizacjom w zmniejszeniu śladu środowiskowego i emisji gazów cieplarnianych generowanych przez biuro. Chiński gigant z branży papierniczej ma nadzieję, że dzięki temu będzie można prowadzić codzienną pracę i życie w bardziej zrównoważony sposób poprzez ekologiczne podejście do produktów papierniczych.

Od roku 2021 firma M&G odgrywa wiodącą rolę w chińskim przemyśle papierniczym poprzez wprowadzenie strategii zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwo skupia się na czterech strategicznych filarach: „zrównoważone produkty”, „reagowanie na zmiany klimatyczne”, „zrównoważony łańcuch dostaw” oraz „wzmocnienie pracowników i społeczności”, osiągając obiecujące wyniki i kierując się w stronę „tworzenia zrównoważonej przyszłości dla biznesu”.

Spółka M&G wprowadziła na rynek szereg produktów ekologicznych, w tym pierwszą serię artykułów piśmiennych neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, wykonanych z przetworzonych pojemników na wynos. Długopisy żelowe z linii „Plan redukcji emisji dwutlenku węgla” wykorzystują przetworzony plastik akrylowy pozyskany ze zużytych urządzeń gospodarstwa domowego, a seria artykułów „Zagrożone gatunki terenów podmokłych” została wykonana z biodegradowalnych materiałów PLA lub surowców wtórnych, co przyczynia się do ochrony bioróżnorodności.

M&G jest wiodącą firmą na chińskim rynku artykułów papierniczych, wyróżniającą się pod względem skali działalności, rentowności, zasięgu dystrybucji, badań i rozwoju produktów. Obecnie jest jedną z największych na świecie firm w branży papierniczej.

Co roku M&G Stationery inwestuje około 100 milionów RMB w badania i rozwój, co prowadzi do ponad 1100 zastrzeżeń własności intelektualnej. Firma posiada rozbudowaną sieć dystrybucji, obejmującą 70 tys. terminali detalicznych, które obsługują ponad 80% szkół w Chinach i ponad 50 rynków zagranicznych.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM