Biznes i finanse

Podczas międzynarodowej gali Roborock prezentuje ranking sprzedaży najbardziej zaawansowanych odkurzaczy automatycznych

Firma Roborock osiągnęła swoją dominację dzięki długofalowemu podejściu, skupiając się głównie na innowacjach zorientowanych na klienta, co zostało wyróżnione certyfikatem Euromonitor.

W dniu 29 marca 2024 r. firma Roborock, światowy lider w dziedzinie inteligentnej robotyki domowej, ogłosiła swoje pierwsze miejsce w globalnej sprzedaży odkurzaczy automatycznych, według nowych danych firmy Euromonitor. W ramach międzynarodowej premiery z okazji 10-lecia istnienia marki, firma zaprezentowała nowe serie produktów i podzieliła się perspektywami na przyszłość.

Spółka Roborock, założona w 2014 roku, odnosi sukces dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji skierowanych na potrzeby klientów. Dzięki wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań, które poprawiają jakość codziennego życia, marka zyskała zaufanie klientów na całym świecie, co potwierdzają dane Euromonitora, wskazujące na pozycję numer 1 pod względem sprzedaży odkurzaczy automatycznych. [1]

„Jesteśmy zaszczyceni, świętując z Państwem to osiągnięcie, które było możliwe dzięki utrzymującemu się zaufaniu i wsparciu otrzymanemu w ciągu ostatnich 10 lat”. Jak zauważył prezes Roborock, Quan: „Nasza droga do sukcesu była maratonem, a nie sprintem, jako że od zawsze kierujemy się duchem marki, zgodnie z którym „patrzymy długofalowo, aby robić to, co właściwe”. Dzięki konsekwentnemu koncentrowaniu się na oferowaniu konsumentom prawdziwej wartości udało nam się zbudować markę, która doprowadziła nas do miejsca, w którym znajdujemy się obecnie – na drodze do osiągnięcia pozycji międzynarodowego lidera w branży inteligentnych gospodarstw domowych”.

Roborock odnotowuje stały wzrost na drodze do uzyskania pozycji globalnego lidera w branży AGD. Marka jest obecnie dostępna w ponad 170 krajach i zaopatruje ponad 15 milionów domów na całym świecie. Według danych IDC, Roborock zajmuje pierwsze miejsce w sprzedaży w Turcji, drugie w USA i pierwsze w Niemczech, Korei i krajach skandynawskich pod względem dostaw w 2023 roku. W ubiegłym roku firma odnotowała łączny przychód w wysokości 8,65 miliarda juanów (1,22 miliarda USD) oraz sprzedaż ponad 2,6 miliona odkurzaczy automatycznych. Zagraniczna działalność zanotowała wzrost przychodów o 21,42% w porównaniu do poprzedniego roku, osiągając zysk netto na poziomie 2,05 mld juanów (288 mln USD). Konsekwentny wzrost na wszystkich kluczowych rynkach jest dowodem na to, że strategiczny wybór firmy Roborock spotyka się z uznaniem milionów ludzi na całym świecie.

Technologia i innowacja: Szybki rozwój firm technologicznych w Azji

Azja jest obecnie liderem w dziedzinie technologii i innowacji, odnotowując szybki rozwój firm technologicznych. Firmy technologiczne z Azji, takie jak Alibaba, Samsung i Tencent, odgrywają coraz większą rolę na rynku globalnym. Innowacyjne rozwiązania, takie jak sztuczna inteligencja, robotyka i technologia mobilna, przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i zmiany sposobu, w jaki ludzie korzystają z nowoczesnych technologii. Azja staje się coraz bardziej konkurencyjnym rynkiem dla firm technologicznych i przyczynia się do globalnego postępu technologicznego.

Wpływ zmian klimatycznych na światowy rynek żywności

Zmiany klimatyczne mają coraz większy wpływ na światowy rynek żywności. Ekstremalne warunki pogodowe, sucha i powodzie wpływają na plony i zbiory na całym świecie, co prowadzi do zmiany cen żywności. Firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją żywności muszą dostosować się do zmieniających się warunków klimatycznych, aby zapewnić stabilność rynku i dostępność żywności dla ludności. Zrównoważone praktyki rolnicze i innowacje technologiczne są kluczowe dla przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatycznych na rynek żywności.

Pomimo osiągnięć, prezes Quan podkreślił, że wyniki te nie są celem samym w sobie. Misja Roborock opiera się na globalizacji i dążeniu do pozycji lidera w branży. Firma planuje rozszerzyć swoje międzynarodowe możliwości poprzez wprowadzenie innowacyjnych produktów, które spełnią unikalne potrzeby użytkowników na całym świecie. Ponadto, firma zamierza rozwijać współpracę z partnerami na całym świecie, co pozwoli na szybszy rozwój Roborock za granicą.

Firma Roborock koncentruje się na innowacjach, które spełniają rzeczywiste potrzeby konsumentów, inwestując w badania i rozwój. W latach 2019-2023 firma zainwestowała 1,9 mld juanów (260 mln USD) w poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, skupiając się na obszarach takich jak sprzątanie, mapowanie i nawigacja oraz inteligentna łączność między urządzeniami.

Długoletnie zaangażowanie firmy Roborock w tworzenie wartości dodanej dla konsumentów sprawia, że zespoły badawczo-rozwojowe koncentrują się na innowacjach, które faktycznie zaspokoją potrzeby konsumentów końcowych, zamiast szukać natychmiastowych rozwiązań. Ich celem jest nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, które mogą zaspokoić rzeczywiste potrzeby konsumentów.

Roborock wprowadził nową serię o doskonałych możliwościach sprzątania, w której szczotka boczna FlexiArm Design™ została zaprojektowana tak, aby doskonale dotrzeć do czyszczonych narożników, zapewniając użytkownikom wygodę. Dodatkowo, firma skupia się na minimalizowaniu kosztów utrzymania poprzez wprowadzenie systemu automatycznego uzupełniania i odprowadzania wody, co eliminuje konieczność angażowania obsługi ręcznej.

Marka Roborock stale inwestuje w nowe technologie, aby poprawić funkcjonalność i dostępność swoich urządzeń. Dzięki technologii rozpoznawania przeszkód Reactive AI 2.0, urządzenia są w stanie identyfikować różne rodzaje podłóg i pomieszczeń oraz omijać 73 różne przeszkody, takie jak lustra stojące i akcesoria dla zwierząt. Funkcja Roborock SmartPlanTM wykorzystuje zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, aby zoptymalizować ścieżki sprzątania i dostosować się do nawyków użytkownika oraz układu domu, co sprawia, że proces sprzątania jest jeszcze bardziej inteligentny i efektywny. Model S8 MaxV Ultra uzyskał certyfikat CSA for Matter, a wkrótce pojawią się kolejne produkty oferujące jeszcze lepszą łączność.

Roborock poszerza swoją ofertę produktową, aby poprawić jakość życia swoich klientów. Trzy nowe linie produktów zostały zaprezentowane, wzbogacając gamę inteligentnych urządzeń automatycznych. Kierownicy produktów Roborock zaprezentowali trzy nowe modele odkurzaczy automatycznych – G20S (S8 MaxV Ultra), V20 i P10S Pro.

Nowy model G20S (S8 MaxV Ultra) firmy Roborock, zaprezentowany na targach CES 2024, zdobył szerokie uznanie za swoje zaawansowane technologicznie funkcje. Wyposażony w innowacyjną szczotkę boczną FlexiArm Design™, dodatkowy mop boczny do mycia krawędzi oraz funkcję rozpoznawania przeszkód Reactive AI 2.0, ten intuicyjny robot sprzątający oferuje także wbudowanego inteligentnego asystenta głosowego oraz system RockDock® Ultra, umożliwiający automatyczne czyszczenie za pomocą gorącej wody i ogrzanego powietrza. G20S (S8 MaxV Ultra) będzie dostępny na całym świecie od kwietnia w cenie detalicznej 1799,99 USD / 1499 EUR.

Nowy odkurzacz automatyczny V20, który niedługo pojawi się na rynku w Chinach, będzie wyposażony w podwójny system nawigacyjny LiDAR 3DToF oraz mechanizm unikania przeszkód, co pozwoli mu na lepsze odwzorowanie głębi przestrzeni i bardziej intuicyjne mapowanie podłóg. Dzięki ultracienkiej obudowie o grubości 8,2 cm oraz funkcji czyszczenia narożników i krawędzi FlexiArm DesignTM, szczotce DuoRoller Riser Brush i bezobsługowej stacji dokującej, V20 zapewni zautomatyzowane, niewymagające konserwacji czyszczenie.

P10S Pro oferuje doskonałe możliwości czyszczenia trudno dostępnych miejsc dzięki zastosowaniu funkcji FlexiArm DesignTM, wysuwanej szczotki bocznej i mopa. Dzięki temu model ten zapewnia stuprocentowe czyszczenie narożników i skuteczne zmywanie krawędzi, sprawdzając się nawet na najtrudniejszych powierzchniach.

Firma Roborock wyraźnie angażuje się w zaspokajanie potrzeb klientów poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Więcej informacji na temat nowości można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Roborock to firma specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach dla domowych urządzeń czyszczących, takich jak odkurzacze automatyczne, bezprzewodowe i pracujące na mokro i sucho. Ich produkty są dostępne w ponad 40 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji i Hiszpanii.

Firma działa w czterech lokalizacjach i ma oddziały w Pekinie, Szanghaju, Shenzhen i Hongkongu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://global.roborock.com/.

Według danych zebranych przez Euromonitor International (Shanghai) Co., Ltd., sprzedaż odkurzaczy automatycznych na całym świecie w pierwszych trzech kwartałach 2023 r. (w setkach milionów RMB) była wykorzystana do wyliczeń. W tej branży Roborock zajmuje pierwsze miejsce. Odkurzacz automatyczny to urządzenie wyposażone w specjalne czujniki, które automatycznie porusza się po pomieszczeniach, czyszcząc podłogi. Badanie zostało zakończone w lutym 2024 roku.

Według danych opublikowanych w kwartalnym raporcie IDC Smart Home Device Tracker z 2023 Q4, rankingi sprzedaży dla USA i Turcji opierają się na wartości sprzedaży, natomiast dla Niemiec, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji i Korei uwzględniają wolumen sprzedaży.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM