Biznes i finanse

MF: Służby udaremniły przemyt ponad 100 kg marihuany (komunikat)

Jeżeli chcesz skorzystać z ulg podatkowych, koniecznie sprawdź i uzupełnij zeznania przygotowane przez administrację skarbową. Według serwisu Prawo.pl, szczególnie uważaj na ulgi rodzinne i dla seniorów, ponieważ nawet jeśli fiskus je uwzględnił, mogą zawierać błędy.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) oraz Straż Graniczna (SG) zidentyfikowały przemyt ponad 100 kg marihuany z Hiszpanii do Polski. Narkotyki były ukryte pod podłogą samochodu ciężarowego. Wartość takiej ilości narkotyków na czarnym rynku szacowana jest na około 5 mln zł.

W rejonie Jędrzychowic, służby KAS, CBŚP i SG przeprowadziły kontrolę kierowcy ciężarówki, który transportował towar z Hiszpanii do Polski. Podczas inspekcji znaleziono ponad 100 kg marihuany ukrytej w specjalnej skrytce pod podłogą pojazdu.

Z tylu narkotyków można by było wyprodukować około 100 tysięcy porcji do sprzedaży.

Kierowca ciężarówki został aresztowany na czas procesu i oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemyt dużej ilości narkotyków, za co grozi mu kara nawet 20 lat więzienia.

Trwające śledztwo: CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Łodzi prowadzi dochodzenie w sprawie działalności międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków z Hiszpanii do Polski. Podczas jednego z transportów doszło do przemytu od 65 do ponad 100 kg marihuany.

Grupa działała od 2022 roku i udało im się przemycić do Polski ponad 500 kg narkotyków.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM