Polityka i społeczeństwo

Rzecznik MŚP pisze do premiera w sprawie składki zdrowotnej i zasiłku chorobowego

Adam Abramowicz, rzecznik MŚP, napisał list do premiera Tuska w sprawie dwóch kluczowych zapowiedzi rządu dotyczących przedsiębiorców.

Pierwsza dotyczy zmian w składce zdrowotnej, które niedawno zaprezentowały Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Zdrowia. Abramowicz pozytywnie ocenia te założenia, ale apeluje o konsultacje ze środowiskiem przedsiębiorców, aby projekt był korzystny dla biznesu i spełniał obietnice rządu.

„Przypominam – pisze Adam Abramowicz – że dotrzymanie przez koalicję rządową obietnic składanych przedsiębiorcom podczas kampanii wyborczej to warunek odbudowy ich zaufania do państwa i rządu”.

Jedną z kluczowych obietnic wyborczych dla przedsiębiorców było przejęcie przez ZUS płacenia zasiłku chorobowego od pierwszego dnia choroby pracownika. Dla firm z sektora MŚP opłacenie chorobowego przez 33 pierwsze dni choroby pracownika stanowi ogromne obciążenie, które często prowadzi do problemów finansowych i nawet zamykania działalności. Rzecznik MŚP przypomina, że Polska jest jednym z krajów UE, w których pracodawcy najdłużej są odpowiedzialni za wypłacanie zasiłku chorobowego pracownikom.

„Dlatego w imieniu polskich przedsiębiorców, zwłaszcza z sektora MŚP, zwracam się do Pana Premiera z apelem o pilne podjęcie prac nad zmianą szkodliwych z gospodarczego punktu widzenia przepisów” – pisze Adam Abramowicz.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM