Biznes i finanse

Właściciele obiektów noclegowych: nie odwołujcie wyjazdów. Południe potrzebuje turystów

„Zachęcamy do nieodwoływania rezerwacji w miejscach nie dotkniętych przez powódź” – właściciele obiektów noclegowych na południu kraju apelują przez platformę Nocowanie.pl. Eksperci portalu potwierdzają, że otrzymują dziesiątki próśb od hotelarzy w tej sprawie.

Nagłe pogorszenie pogody i dramatyczne relacje z obszarów dotkniętych powodzią spowodowały spadek zainteresowania turystów wrześniowymi wypadami na południe Polski.

„Odwołana została co czwarta rezerwacja na drugą połowę września. Najwięcej rezygnacji odnotowaliśmy w Zakopanem, Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Kudowie-Zdroju” – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl. „Tymczasem odbieramy liczne sygnały od właścicieli obiektów, którzy podkreślają, że funkcjonują normalnie, a trasy turystyczne są sukcesywnie otwierane dla zwiedzających. Podkreślają, że ucieczka gości tylko pogłębia kłopoty regionów turystycznych. Dlatego apelują, żeby przed odwołaniem rezerwacji skontaktować się z obsługą obiektu i dopytać, czy w danym miejscu występują jakiekolwiek utrudnienia dla dojazdu czy wypoczynku” – podkreśla. 

W większości obiektów turystycznych i uzdrowiskowych w Karkonoszach, Górach Izerskich, Górach Opawskich i Kotlinie Kłodzkiej przyjmowani są goście. Miasteczka w Beskidzie Śląskim, takie jak Szczyrk, Wisła i Ustroń, nie miały większych problemów związanych z powodzią. Infrastruktura drogowa jest nienaruszona, dzięki czemu wszystkie drogi są przejezdne, a dojazd do tych miejscowości nie stanowi problemu.

Prognozy pogody na nadchodzący weekend i do końca miesiąca są bardzo obiecujące, a ceny są nawet o 20-30% niższe w porównaniu z wakacjami.

Obrazek związany z pogodą

Obecnie średnia cena za nocleg dla jednej osoby w Karpaczu i Zakopanem wynosi 84 złote. W Kudowie-Zdroju można znaleźć jeszcze tańsze noclegi za 80 złotych, podobnie jak w Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Szczytnie, które nie ucierpiały z powodu żywiołu. Podobne ceny panują również w Szklarskiej Porębie. Średnia cena rezerwacji na wrzesień w całej Polsce wynosi obecnie 809 złotych.

„Wrzesień to również czas, gdy rosną wartości dla turystyki kongresowej. Wiele miejsc, które latem były zdominowane przez turystów indywidualnych, teraz przyciąga coraz więcej gości biznesowych. Konferencje, szkolenia oraz wyjazdy integracyjne to świetna okazja, aby przedłużyć sezon, a przy okazji wesprzeć gospodarczo regiony, które ucierpiały w ostatnich dniach” – zauważa Rzeszutek. „I to nie tylko we wrześniu, ale też w październiku, bo wszystko wskazuje na to, że polska złota jesień potrwa, kusząc barwami czy malowniczymi redykami” – dodaje i zachęca do szukania inspiracji do wyjazdów zebranych w ramach jesiennej kampanii Nocowanie.pl. 


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM