Zapraszamy do składania wniosków o wykorzystanie modelu Falcon do zastosowań AI – jest to zaproszenie dla globalnej społeczności badawczej i MŚP, aby wykorzystać tę szansę. Technological Infrastructure Institute (TII) oferuje wybitnym wnioskom dotyczącym możliwych zastosowań modelu nagrodę w postaci inwestycji w „szkoleniową moc obliczeniową”.
Instytut Innowacji Technologicznych w Abu Zabi, wiodący globalny ośrodek badań naukowych i filar badań stosowanych Rady ds. badań naukowych w zakresie zaawansowanych technologii, ogłosił dziś udostępnienie „Falcon 40B” – pierwszego dużego modelu sztucznej inteligencji Zjednoczonych Emiratów Arabskich – do użytku w zakresie badań naukowych i komercyjnych. Inicjatywa ta ma na celu wsparcie współpracy międzysektorowej i przyspieszenie postępów w dziedzinie narzędzi generatywnych sztucznej inteligencji, aby tworzyć nowe możliwości dla regionu.
Kliknij tutaj, aby przejrzeć pełną treść informacji prasowej zawierającej multimedia.
Falcon, duży model językowy o 40 mld parametrach, wyćwiczony na podstawie biliona tokenów, pozwala badaczom i przedsiębiorcom z sektora MŚP dostrzec możliwości dotychczas niedostępne. TII udostępnia wagi modelu w ramach rozbudowanego, otwartego pakietu, aby umożliwić dostęp do wyjątkowych możliwości LLM, przy jednoczesnym zapewnieniu przejrzystości, rozliczalności oraz wsparcia dla innowacji i badań naukowych w tej dziedzinie.
Model Falcon 40B zapewnia wszystkim użytkownikom, zarówno niekomercyjnym, jak i komercyjnym, dostęp do wszystkich funkcji sztucznej inteligencji, których wcześniej nie mogli uzyskać. Dzięki wyłącznej licencji użytkownicy komercyjni i niekomercyjni mogą teraz w pełni korzystać z zaawansowanych funkcji, które wcześniej były niedostępne. Falcon 40B jest niezbędnym narzędziem do tworzenia i wprowadzania nowych modeli sztucznej inteligencji, a zapewnienie użytkownikom dostępu do wszystkich jego funkcji otwiera nowe możliwości dla rozwoju tej dziedziny.
TII przyjmuje zgłoszenia dotyczące Falcon 40B, otwartej platformy modelowej, aby ożywić wizje naukowców, badaczy i wizjonerów. Wnioskodawcy mają szansę wykonać krok naprzód i wykorzystać wszechstronność modelu do realizacji swoich innowacji lub opracowania innych zastosowań w dziedzinach takich jak inżynieria, opieka zdrowotna, programowanie i wiele innych.
Aby wspierać innowacyjne prace badawcze, będziemy inwestować w „szkoleniową moc obliczeniową” dla wybranych projektów. W ten sposób innowatorzy będą mieć możliwość wykorzystania solidnych zasobów obliczeniowych do szybszej analizy danych, budowy złożonych modeli oraz odkrywania nowych wniosków. Taka inwestycja umożliwi skuteczne wprowadzanie nowatorskich pomysłów w życie, aby stały się one przydatne zarówno dla biznesu, jak i dla społeczeństwa.
„Udostępnienie Falcon 40B jako rozwiązania otwartego stanowi zasadnicze osiągnięcie w ramach naszego zobowiązania do wspierania innowacji w obszarze sztucznej inteligencji – powiedział H.E.Faisal Al Bannai, sekretarz generalny Rady ds. badań naukowych w zakresie zaawansowanych technologii Abu Zabi (ATRC). – Rewolucjonizujemy dostęp do LLM i umożliwiamy naukowcom oraz przedsiębiorcom opracowanie najbardziej innowacyjnych zastosowań. Te najbardziej innowacyjne zgłoszone rozwiązania zamierzamy wspomóc dofinansowaniem w postaci mocy obliczeniowej za pośrednictwem VentureOne, pragnąc przyczynić się do dalszego rozkwitu ekosystemu badań naukowych”.
VentureOne, segment ATRC, zaproponował użycie mocy obliczeniowej w celu wspierania najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Model Falcon, zaprezentowany w 2023 r., dostarczył niewiarygodnego wydajności dzięki zastosowaniu przełomowych technologii. Wykorzystując narzędzie porównawcze HELM LLM z Uniwersytetu Stanforda, Falcon 40B uzyskał wyniki lepsze od znanych porównywalnych modeli, wykorzystując znacznie mniejsze ilości szkoleniowej mocy obliczeniowej. Osiągnięcie to jest dowodem na zaangażowanie ATRC w dążenie do postępu technologicznego i przyspieszenia wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji.
Dzięki wykorzystaniu technologii sztucznej inteligencji, VentureOne może teraz wykorzystać szkoleniową moc obliczeniową do wspierania i tworzenia najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Model Falcon, który został zaprezentowany w 2023 r., już udowodnił swoją wyjątkową wydajność, co potwierdziło porównanie wyników przy użyciu narzędzia HELM LLM. Korzystając z niewielkiej ilości szkoleniowej mocy obliczeniowej, Falcon 40B okazał się lepszy od porównywalnych modeli GPT-3, Chinchilla i PaLM-62B. Inicjatywa ATRC to gorący dowód zaangażowania w postęp technologiczny, którego celem jest przyspieszenie wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji.
„Moc obliczeniowa odgrywa zasadniczą rolę w usprawnieniu szkolenia systemów sztucznej inteligencji i umożliwieniu szybszego wdrożenia ich zastosowań. Jako nowe paliwo napędzające innowacje technologiczne, decyzja o zapewnieniu tego rodzaju wsparcia będzie przełomowa dla zwiększenia możliwości innowatorów oraz umożliwienia im przekraczania dotychczasowych granic opracowywanych projektów w celu osiągania niesamowitych postępów” – powiedział Dr Ray O. Johnson, dyrektor generalny TII.
Falcon 40B to przełomowy model opracowany przez ośrodek TII ds. badań naukowych nad sztuczną inteligencją i rozwiązaniami cyfrowymi (AIDRC). Umożliwia on wykorzystanie najnowocześniejszych technologii AI, ułatwiając tworzenie wysoce skutecznych programów. W ubiegłym roku AIDRC wprowadził również NOOR, największy na świecie model programowania neurolingwistycznego dostępny w języku arabskim. Obecnie eksperci pracują nad rozwojem i udostępnieniem modelu Falcon 180B, co powinno nastąpić wkrótce.
„Udostępnienie modeli sztucznej inteligencji Falcon 40B, 7.5B oraz 1.3B jako rozwiązań otwartych oraz wysokiej jakości zbioru danych REFINEDWEB stanowi przykład istotnego wkładu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w stan wiedzy naukowej. Z każdą przełomową innowacją kwestionujemy granice, przekształcamy zakres dostępnych możliwości i torujemy drogę do współpracy przyczyniającej się do zmian” – powiedział Dr Ebtesam Almazrouei, dyrektor przekrojowego wydziału TII ds. sztucznej inteligencji.
Zjednoczone Emiraty Arabskie wyprzedziły niedawno swoich sąsiadów z Bliskiego Wschodu, awansując na pierwsze miejsce w rankingu krajów arabskich, a także zajęły 37. pozycję w międzynarodowym rankingu Frontier Technologies Readiness Index 2023. Przedsięwzięcie wielu postępowych osiągnięć technologicznych, w tym otwarty generatywny model sztucznej inteligencji, umocniło pozycję Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako lidera w dostarczaniu inteligentnych rozwiązań.
Zjednoczone Emiraty Arabskie niedawno pokonały konkurentów z Bliskiego Wschodu, zajmując pierwsze miejsce w rankingu krajów arabskich, a także 37. pozycję na światowym liście Frontier Technologies Readiness Index 2023. Zasługę za uzyskanie takiego wyniku ponoszą odważne kroki w kierunku postępu technologicznego, w tym stworzenie otwartego generatywnego modelu sztucznej inteligencji, który sprawił, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są obecnie wiodącym dostawcą AI.
Chcesz skorzystać z najnowszych modeli sztucznej inteligencji Falcon? Odwiedź naszą stronę internetową FalconLLM.TII.ae, aby uzyskać dostęp i dowiedzieć się więcej o możliwych zastosowaniach. Mamy w ofercie licencję opartą na zasadach otwartego oprogramowania Apache 2.0, która umożliwia darmową i szeroką gamę zastosowań dla naszych najnowszych modeli LLM Falcon.
Tłumaczenie tego dokumentu służy jedynie celom informacyjnym. Nie może być używane do celów prawnych ani nie może stanowić podstawy do podejmowania decyzji prawnych. Wersja oryginalna sporządzona w języku źródłowym jest jedynym dokumentem prawnie wiążącym.
Jeśli chodzi o treść niniejszego zawiadomienia, to jedynym dokumentem wiążącym jest tekst oryginalny w języku źródłowym. Tłumaczenie jest jedynie narzędziem informacyjnym i nie powinno być wykorzystywane jako podstawa do podejmowania decyzji lub wyciągania wniosków.
Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl