Nauka i technologie

Rodzicu, zadbaj o bezpieczeństwo pociech w internecie

Cyber Mocni to cykl spotkań z zakresu cyberbezpieczeństwa prowadzonych online przez ekspertów z firmy ING Tech Poland. Projekt kierowany jest do dzieci i młodzieży. Ma pomóc im zrozumieć, że internet to, owszem, super narzędzie, ale bywa też niebezpieczne. Cyber Mocni mają ostrzec młodych internautów, pokazać, na co uważać w sieci oraz jak zachowywać się w internecie, by być mniej podatnym na działania przestępców.

„Podczas pandemii całe nasze życie przeniosło się do online’u. Dlatego kilkoro naszych pracowników postanowiło podzielić się swoją wiedzą z zakresu cyberbezpieczeństwa. Stale edukuje się dorosłych, a świadomość cyberzagrożeń należy budować od najmłodszych lat. Stąd też postanowili wyjść z projektem do dzieci i młodzieży, dla których zagłębienie się w wirtualny świat to coś zupełnie normalnego, codzienność. A przecież najmłodsi mogą nie zdawać sobie sprawy, nie wiedzieć, że oprócz rozrywki, nauki i przyjemności w sieci mogą czekać na nich zagrożenia. Tak powstał projekt Cyber Mocni” – informuje Anna Czardybon-Szymańska, Communications Specialist z ING Tech Poland.

Poprzednie edycje webinariów poświęcone były m.in. hejtowi, wyjaśnieniu, jak dbać o dane w internecie, co publikować w sieci, a co jest niebezpieczne, a także zasadom używania komunikatorów, bo przecież rozmówca to niekoniecznie musi być 11-letnia Kasia, a może być nim podszywający się pod nią Krzysztof, lat 43.

25 marca ING Tech Poland zaprasza dzieci i młodzież na otwarte, bezpłatne i wirtualne spotkanie w ramach Cyber Mocnych, pod hasłem „Piraci nie tylko z Karaibów!”. Podczas niego eksperci opowiedzą m.in.: czym są prawa autorskie, kiedy i co możemy ściągać z internetu, a czego nam pobierać nie wolno, co to jest piractwo i kiedy się go dopuszczamy oraz jakie zagrożenia wiążą się ze ściąganiem gier.

„Bardzo często zdarza nam się coś pobierać z internetu i wykorzystywać np. do uatrakcyjnienia swoich prezentacji. To, że jakieś zdjęcie znalazło się w internecie, nie oznacza, że należy do wszystkich. Trzeba podać chociaż źródło grafiki. Chodzi o krzewienie zachowań, postaw, od najmłodszych lat. Skoro dorośli często nie wiedzą, co mogą pobierać z internetu, to nie możemy wymagać tego od dzieci” – przekonuje Anna Czardybon-Szymańska.

Spotkanie odbędzie się 25 Marca 2022 r. od 17 do 18 dla klas 1-3 i od 18 do 19 dla klas 4-8. Żeby w nim uczestniczyć trzeba zapisać się pod linkiem Cyber Mocni – Piraci nie tylko z Karaibów – Inne w, 25.03.2022 – Evenea.pl.

W potwierdzeniu mailowym dorosły, który zgłasza dziecko, otrzyma link do spotkania na platformie MS Teams. Potem wystarczy, że w niego kliknie i przekaże dziecku urządzenie.

„Projekt z uwagi na pandemię prowadzimy w formule online, ale nasi eksperci są otwarci na tradycyjne spotkania. Jesteśmy gotowi przyjechać do szkoły, świetlicy czy domu kultury” – zachęca Anna Czardybon-Szymańska wraz z zespołem prowadzącym szkolenia.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM