Biznes i finanse

Mocna reprezentacja rządu na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Europejski Kongres Gospodarczy to okazja do spotkań na szczycie oraz przeprowadzenia konstruktywnych dyskusji dotyczących europejskiej gospodarki. Łącznie odbędzie się ponad 150 paneli dyskusyjnych, w drugim dniu wydarzenia nawet 16 sesji równocześnie. Uczestnicy omówią kluczowe zagadnienia związane z przyszłością gospodarki oraz obszary, w których dokonują się największe zmiany, sytuację ekonomiczną i wiele innych istotnych aktualnie tematów. W debatach nie zabraknie różnic w poglądach i punktach widzenia.

Udział potwierdzili już m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Stronę rządową reprezentować będą również m.in.: Michał Cieślak, minister – członek Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; Piotr Dziadzio, podsekretarz stanu, Główny Geolog Kraju, pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa w Ministerstwie Klimatu i Środowiska; Mariusz Jerzy Golecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii; Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, pełnomocnik rządu ds. Światowego Forum Miejskiego; Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej; Karol Rabenda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych; Sebastian Skuza, generalny inspektor informacji finansowej w Ministerstwie Finansów; Piotr Pyzik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego; Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, Michał Wiśniewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Ireneusz Zyska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii.

Obecni będą też Paweł Borys, prezes Polskiego Fundusz Rozwoju i Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska w latach 2019-2021.

Równolegle z Europejskim Kongresem Gospodarczym odbędzie się Europejskie Forum Młodych Liderów. Po raz siódmy wyłonieni zostaną finaliści Start-up Challenge oraz konkursów Top Inwestycje Komunalne i rankingu Inwestor bez Granic.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP. Debaty będzie można również śledzić online.

Rejestracja uczestników odbywa się na stronie wydarzenia eecpoland.eu.

Źródło informacji: Biuro Prasowe Grupa PTWP

 


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM