Biznes i finanse

Arthur D. Little publikuje raport o stanie rynku mediów w 2022 r.

LONDYN–(BUSINESS WIRE)– Arthur D. Little (ADL) opublikował swój flagowy raport na temat globalnego rynku mediów na rok 2022. Skupia się on na tym, w jaki sposób firmy z branży medialnej, sportowej i rozrywkowej powinny zareagować na świat post-COVID, zarówno wykorzystując istniejące możliwości, jak i przekształcając swoją działalność, aby pozostać atrakcyjnymi dla konsumentów.

Raport identyfikuje kluczowe tematy, które kształtują tę nową erę mediów, w tym:

· Rozwój możliwości D2C, przy czym reklama Connected TV jest obecnie najszybciej rozwijającą się platformą reklamy wideo;

· Rosnąca niestabilność modelu biznesowego Netflix, który zaczyna odczuwać skutki zmian na rynku;

· Rola i możliwości Web3 w zapewnieniu nowego źródła przychodów dla sektora TV & video.

Celem niniejszego raportu jest dostarczenie informacji rynkowych i wiedzy eksperckiej na temat czterech kluczowych elementów globalnego ekosystemu mediów:

· Kierownictwo branży medialnej – pomoc w identyfikacji możliwości integracji pionowej i poziomej, a także w optymalizacji portfolio i strategii wejścia na rynek;

· Kierownictwo branży telekomunikacyjnej – doradztwo w zakresie rozwoju segmentów działalności niezwiązanych z działalnością podstawową;

· Inwestorzy finansowi – wskazanie najbardziej atrakcyjnych segmentów rynku i celów akwizycji;

· Środowisko akademickie – przedstawienie kompleksowego zestawu danych i ram dla przyszłych badań nad transformacją branży medialnej.

Spostrzeżenia dotyczące aktualnych trendów rynkowych zostały opracowane na podstawie wywiadów z kadrą kierowniczą wyższego szczebla oraz doświadczeń zdobytych podczas realizacji projektów dla globalnych graczy medialnych we wszystkich segmentach. Ilościowa ocena rynku i prognozy dotyczące przyszłości branży obejmują 53 kraje i 10-letni okres od 2015 do 2024 roku.

Shahid Khan, Partner & Global Media Segment Head w ADL, skomentował:

„Od początku 2022 roku rynek mediów wykazuje silne oznaki ożywienia post-COVID. Tradycyjni gracze medialni w dalszym ciągu wykorzystują możliwości technologii cyfrowych, podczas gdy nowi uczestnicy rynku nadal inwestują, a aktywność w zakresie fuzji i przejęć nie wykazuje żadnych oznak osłabienia. Pojawienie się Web 3.0 i NFT stworzyło również nowe możliwości dla właścicieli treści, marek, agregatorów i pośredników, nawet jeśli nie wszystkie innowacje są skazane na sukces”.

Maureen Kerr, Partner and Gabriel Mohr, Principal w ADL, współautor raportu komentuje:

„Nasze badania pokazują wiele ścieżek rozwoju dla globalnego przemysłu medialnego – jedyną nieopłacalną jest trzymanie się starej drogi. Inteligentne i szybkie uruchomienie działalności, inwestycje i przejęcia mogą stanowić różnicę między dobrobytem a brakiem znaczenia, podczas gdy nowe technologie mogą radykalnie zmienić krajobraz medialny”.

Raport ADL State Of The Media 2022 można pobrać tutaj: https://tinyurl.com/2p987nhr.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220614006099/pl/.

Source: Arthur D. Little

KONTAKT:

Więcej informacji można uzyskać od: Cate Bonthuys

Catalyst Comms

tel. +44 7746 546773

e-mail: cate@catalystcomms.co.uk

Źródło informacji: Business Wire

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM