Polityka i społeczeństwo

Rządowa oferta finansowa: Kredyt 2% i Konto Mieszkaniowe dla Polek i Polaków

Polskie społeczeństwo wreszcie otrzymało realną pomoc w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych! Rządowy program Pierwsze Mieszkanie oferuje szansę na wzięcie bezpiecznego kredytu 2% oraz korzystanie z Konta Mieszkaniowego. Jest to szczególnie atrakcyjne dla osób poniżej 45. roku życia, które planują rozpoczęcie posiadania własnego mieszkania lub domu. Za jego pośrednictwem mogą liczyć na 10-letni okres zatwierdzonego oprocentowania na poziomie 2 proc. oraz premię od państwa w ramach oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym.

Kolejnym krokiem jest skorzystanie z innych rozwiązań oferowanych przez rząd, które są dopasowane do różnych sytuacji i potrzeb. Chcemy, aby każdy Polak mógł skorzystać z rządowej pomocy w zakresie mieszkaniowym. Dlatego wszystkim zainteresowanym zachęcamy do zapoznania się z programem Pierwsze Mieszkanie i skorzystania z jego wielu udogodnień.

Dzięki Programowi Pierwsze Mieszkanie pomagamy Polakom i Polkom w zakupie ich wymarzonego domu lub mieszkania. Przygotowaliśmy dwa ważne projekty, które spełnią potrzeby wszystkich osób, które pragną własnych czterech kątów.

Kredyt Bezpieczny 2 proc. to idealne rozwiązanie dla osób, które już mają na oku konkretne mieszkanie do kupienia. Natomiast Konto Mieszkaniowe jest skierowane do tych, którzy potrzebują jeszcze trochę czasu na zgromadzenie wystarczającej ilości oszczędności.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił znaczenie wsparcia młodych rodzin w zakresie mieszkaniowym. „Młodzi ludzie powinni móc skupić się na swoim rozwoju, a nie martwić się o wysokość rat” – powiedział szef rządu.

Program Pierwsze Mieszkanie to wyjątkowa szansa dla wszystkich, którzy chcą stać się właścicielami własnego mieszkania lub domu. Przedsięwzięcie to z pewnością zmieni losy wielu Polaków.

Zapraszamy do skorzystania z naszych rozwiązań i zapoznania się ze szczegółami programu. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie okaże się kluczowe w spełnianiu marzeń o własnej nieruchomości.

Bezpieczny kredyt 2 proc. to szansa dla rodzin na zakup własnego mieszkania lub domu.

Rządowe dopłaty do kredytu hipotecznego zapewniają korzystne stałe oprocentowanie w wysokości 2 proc. przez okres 10 lat. Dzięki temu bezpieczny kredyt oferuje przewidywalność i stabilność w spłacie.

Premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że bezpieczny kredyt jest wyjątkowy ze względu na jego niskie i stałe oprocentowanie, które będzie obowiązywać bez względu na to, jak bardzo oprocentowanie wzrośnie za 5 lub 10 lat.

Maksymalny limit bezpiecznego kredytu 2 proc. wynosi: 500 tys. zł. dla jednej osoby oraz 600 tys. zł. dla małżeństwa lub rodziców z dzieckiem.

Korzystanie z tego programu jest wyjątkowo proste. Możliwe jest zaciągnięcie kredytu na mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, bez względu na ich standard czy lokalizację. Możliwe jest skorzystanie z programu do 2027 r., z możliwością przedłużenia terminu.

Bezpieczny kredyt 2 proc. jest oferowany przez banki komercyjne, umożliwiając kupno własnego domu lub mieszkania bez konieczności posiadania wkładu własnego. Państwo wspomaga kredytobiorców, udzielając dopłaty do pierwszych 120 miesięcznych rat kredytu. Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” zapewnia możliwość skorzystania z tej oferty każdemu, kto nie ma wystarczających środków na wkład własny.

Konto Mieszkaniowe – inwestycja w przyszłość

Konto Mieszkaniowe to możliwość zadbania o bezpieczną przyszłość dla siebie lub swoich dzieci. Od 13 do 45 roku życia można założyć Konto Mieszkaniowe i stać się uprawnionym do otrzymania premii oszczędnościowej od państwa.

To idealna okazja, aby zapewnić swoim bliskim przyszłość, która zapewni im poczucie bezpieczeństwa i stabilność finansową.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że celem programu jest zapewnienie stabilności i przewidywalności na rynku mieszkaniowym dla wszystkich Polaków, a szczególnie dla młodych, którzy planują założyć rodzinę i posiadać dzieci. Zadeklarował on, iż wszelkimi siłami będzie bronić interesów tych, którzy potrzebują mieszkania.

Pierwsze Mieszkanie to nowy program rządowy, który pomaga mieszkańcom w zakresie zakupu mieszkania. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie pierwszemieszkanie.gov.pl.

Oprócz programu Pierwsze Mieszkanie, rząd oferuje wsparcie i ułatwienia w zakresie zakupu nieruchomości w postaci programów takich jak „Dom bez formalności”, program budownictwa socjalnego i komunalnego, „Mieszkanie bez wkładu własnego”, „Mieszkanie na start” i kooperatyw mieszkaniowych.

Wszystkie oferowane programy są dostosowane do potrzeb mieszkańców, aby pomóc im w zakupie mieszkania.

Od ostatnich 8 lat państwo wyraźnie zainwestowało w politykę społeczną, co przyniosło wymierne korzyści dla różnych grup społecznych. Premier podkreślił, że inicjatywy w zakresie mieszkań i budownictwa przyniosły zauważalne efekty w ciągu ostatnich lat.

Jeśli potrzebujesz pomocy w spłacie swojego kredytu, wakacje kredytowe są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz wybrać opcję zamrożenia jednej raty kredytu na okres jednego kwartału do końca 2023 r. To niewątpliwa ulga dla wielu Polaków i Polek, którzy ciągle spłacają swoje zobowiązania. Do lipca 2022 r. wakacje kredytowe objęły już ponad milion kredytów hipotecznych.

PAP SA zapewnia najwyższą jakość i wierność treści publikowanych w serwisie. Przekazane przez nadawcę komunikaty są publikowane bez wprowadzania przez PAP SA żadnych zmian w ich treści. Nadawca odpowiada za treść dostarczonego komunikatu, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM