Polityka i społeczeństwo

Szczeciński Teatr Polski – Nowe Oblicze Po Modernizacji

6 sierpnia br. Szczeciński Teatr Polski otwiera swoje podwoje po gruntownej modernizacji wspartej funduszami unijnymi. Wzbogacony o trzy nowe sceny i blisko 1200 miejsc na widowni Teatr w tym sezonie artystycznym zapowiada aż 12 premier.

„Zdecydowaliśmy się na wcześniejsze rozpoczęcie sezonu artystycznego. W Szczecinie od początku sierpnia nastąpi ofensywa teatralna. Mamy nadzieję, że nie tylko mieszkańcy regionu, ale też turyści będą brali udział w zaplanowanych przedsięwzięciach artystycznych” – mówił podczas konferencji prasowej marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

„Będzie to jeden z najnowocześniejszych i najciekawszych obiektów w Polsce i w tej części Europy. Warto było czekać tyle lat, by teraz móc cieszyć się ze sceny z prawdziwego zdarzenia” – podkreślał marszałek Olgierd Geblewicz.

Teatr Polski otwiera się na publiczność z szerokim wachlarzem nowości. Sezon artystyczny 2020/21 rozpoczyna się 15 lipca, a bilet na spektakle można nabyć od tego dnia.

Nowoczesne budynki i przestrzenie, które stanowią część teatru, są szczególnie imponujące. Wśród nich znajdują się: Scena Szekspirowska (na 549 miejsc), Scena Włoska (na 508 miejsc), Scena Kameralna (120 miejsc), Scena im. Jana Banuchy (na 236 miejsc) oraz Scena Świętokradców Parafii Czarnego Kota Rudego (na 80 miejsc).

Zapraszamy do odwiedzenia Teatru Polskiego i skorzystania z jego nowych atrakcji.

Teatr oferuje zarówno liczne spektakle, jak i warsztaty teatralne, które pomogą wszystkim ciekawym sztuki zgłębić swoją wiedzę na temat teatru.

Teatr Polski jest idealnym miejscem na wycieczkę, spotkanie z przyjaciółmi lub wspólny wieczór. Dołącz do nas i ciesz się nowymi wrażeniami artystycznymi!

„Ten dach będzie atrakcją samą w sobie. Ta przestrzeń na pewno będzie żyła i będzie ciekawym miejscem spotkań” – mówił marszałek.

Założeniem inwestycji jest stworzenie nowoczesnego miejsca kulturalnego, w którym będzie można spędzić czas w towarzystwie sztuki. Ogród i kawiarnia na dachu budynku teatru staną się doskonałym miejscem relaksu i spotkań w teatralnym otoczeniu.

Do wykonania prac inwestycyjnych firma zatrudniła ok. 200 pracowników. Inwestycja ta nie tylko wzbogaciła infrastrukturę miejsce, ale także przyczyniła się do zwiększenia miejsc pracy w regionie.

Nowoczesny ogród i kawiarnia na dachu budynku teatru stworzą miejsce, w którym można będzie delektować się magią sztuki. Inwestycja o wartości 200 mln zł, wsparta przez fundusze europejskie, została przeprowadzona z wykorzystaniem 200 pracowników. Efekt prac jest imponujący, a mieszkańcy regionu mają powód do dumy.

Moje miasto może pochwalić się nowoczesnym miejscem kulturalnym – ogrodem i kawiarnią na dachu budynku teatru. To wyjątkowe miejsce pozwoli na połączenie relaksu z doświadczaniem sztuki w jednym miejscu. Inwestycja ta nie tylko wzbogaciła infrastrukturę miasta, ale także przyczyniła się do zwiększenia miejsc pracy w regionie.

Nowy ogród i kawiarnia na dachu budynku teatru to wyjątkowe połączenie relaksu i sztuki. Inwestycja, która kosztowała 200 mln zł, wsparta przez fundusze europejskie, zapewniła nowe miejsca pracy w regionie. Jest to wyjątkowa okazja do delektowania się magią sztuki w otoczeniu pięknych ogrodów.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM