Biznes i finanse

KGHM w rekordowym stylu: Najlepsze wyniki od lat

KGHM Polska Miedź S.A. zanotowała rekordowy wynik produkcji srebra w koncentracie, a produkcja miedzi utrzymała się na wysokim poziomie przez pięć ostatnich lat. Co więcej, wolumen srebra metalicznego wzrósł o blisko 5%, a produkcja miedzi elektrolitycznej pozostaje stabilna.

„Rekordowy, najlepszy od 2004 roku wynik w półrocznej produkcji srebra – 677,4 ton. Najwyższa od pięciu lat półroczna produkcja miedzi w koncentracie – tak pracujemy na miano giganta, tak nasi pracownicy budują sukces KGHM. Najlepszy od 2018 roku wynik za półroczną produkcję to zasługa naszej załogi i skutecznego zarządzania. Mamy wizję i ambitne plany rozwoju, które konsekwentnie realizujemy. Po raz kolejny udowadniamy naszą silna pozycję wśród światowych liderów branży i budujemy sukces polskiej gospodarki” – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Kluczowym czynnikiem wzrostu produkcji w I połowie 2023 roku była optymalizacja pracy silników elektrycznych i lepsza efektywność produkcji w głównych zakładach produkcyjnych. Dzięki podjętym działaniom produkcja miedzi w koncentracie wzrosła o 1,6%, a produkcja miedzi elektrolitycznej pozostała na wysokim poziomie. Co więcej, produkcja srebra w koncentracie wzrosła o aż 8,7%, co jest prawdziwym sukcesem.

Miedziowy gigant odnotował rekordową pierwszą połowę 2023 roku. Najwyższy półroczny wynik produkcji miedzi w koncentracie wyniósł 202,3 tys. ton, co stanowi wzrost o 1,6% w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku. Poziomy produkcji miedzi elektrolitycznej pozostały bez zmian na wysokim poziomie 295,8 tys. ton. Produkcja srebra w koncentracie wzrosła do 677,4 tony, co jest najwyższym wynikiem od 2004 roku.

Kluczem do sukcesu była optymalizacja pracy silników elektrycznych i lepsza efektywność produkcji w głównych zakładach produkcyjnych. Efekty takiej pracy są widoczne po pierwszej połowie 2023 roku i dają nadzieję na kolejne rekordowe wyniki w nadchodzącym roku.

Dzięki skutecznej optymalizacji produkcji miedziowy gigant przełamał dotychczasowe osiągnięcia. Wynik z pierwszej połowy 2023 roku pokazuje jak ważna jest efektywność i skuteczna optymalizacja, aby osiągać rekordowe wyniki.

Produkcja srebra metalicznego w pierwszym półroczu 2023 roku osiągnęła poziom 699,2 ton, co oznacza wzrost w porównaniu do pierwszego półrocza 2022 roku o 31 ton. Jest to najwyższy wynik w porównywalnym okresie od 2018 roku.

„Najwyższa produkcja górnicza miedzi od 2018 roku i największa górnicza produkcja srebra od blisko dwudziestu lat to efekt ciężkiej pracy załogi KGHM i skutecznego zarządzania. Wydobywamy więcej urobku, dbając o jego najwyższą jakości. Tak budujemy siłę Polskiej Miedzi” – powiedział Marek Świder, wiceprezes zarządu ds. produkcji KGHM Polska Miedź S.A.

Polska Miedź jest liderem w branży wydobywczej na świecie. W rankingu World Silver Survey z 2023 roku KGHM zajął pierwsze miejsce w kategorii „największych kopalń srebra na świecie” i drugie miejsce w zestawieniu „największych producentów srebra”. Wśród największych światowych producentów miedzi Polska Miedź zajmuje ósme miejsce. Jako przedsiębiorstwo zarządzane zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i nowoczesnymi trendami, KGHM dąży do konsekwentnego realizowania swojego planu rozwoju, w tym Projektu Udostępniania Złoża. W tym celu w ostatnim czasie firma uruchomiła najgłębsze w Polsce wyrobisko górnicze: szyb GG-1 o głębokości 1348 m. W zgodzie z założeniami budżetowymi w tym roku KGHM planuje najwyższy w historii poziom nakładów inwestycyjnych i kapitałowych, jednocześnie zapewniając stabilne wyniki kapitałowe, finansowe i operacyjne.

Polska Miedź to największy producent miedzi i srebra na świecie. W rankingu World Silver Survey z 2023 roku KGHM zajął pierwsze miejsce w kategorii „największych kopalń srebra na świecie” i drugie w zestawieniu „największych producentów srebra”. Świadcząc o wyjątkowej pozycji tej spółki w branży, wśród największych światowych producentów miedzi KGHM zajmuje ósme miejsce. Dzięki zastosowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i stosowaniu nowoczesnych trendów, firma realizuje swój plan rozwoju, w tym Projekt Udostępniania Złoża. Efektem tego jest uruchomienie w ostatnim czasie najgłębszego w Polsce wyrobiska górniczego – szybu GG-1 o głębokości 1348 m. W tym roku KGHM planuje rekordowe nakłady inwestycyjne i kapitałowe, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności kapitałowej, finansowej i operacyjnej.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM