Polityka i społeczeństwo

Gmina Sobków: 8 mln zł z UE na termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Mieszkańcy świętokrzyskiej gminy Sobków mogą liczyć na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Wsparcie w tym zakresie zapewnił samorząd województwa świętokrzyskiego, przekazując ponad 8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

„Inwestycje służyć będą ochronie środowiska poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych oraz zastosowanie przyjaznych i energooszczędnych rozwiązań technicznych i technologicznych” – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Termomodernizacja to proces, który stosowano w 11 budynkach w gminie. Polegał on na dociepleniu ścian, wymianie okien i drzwi zewnętrznych, dociepleniu stropów, wymianie grzejników i montażu pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych. Skutkiem tego przedsięwzięcia była redukcja zużycia energii elektrycznej, cieplnej oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Inwestycja o łącznej wartości 10,2 mln zł będzie wspierana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 8,2 mln zł, a gmina Sobków dołoży 2 mln zł wkładu własnego.

Program termomodernizacji obejmuje następujące placówki: Zespół Placówek Oświatowych w Brzegach, Szkoła Podstawowa w Lipie, Szkoła Podstawowa w Miąsowej, Zespół Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym, Szkoła Podstawowa w Chomentowie, Zespół Placówek Oświatowych w Korytnicy, Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sobkowie, Szkoła Podstawowa w Sobkowie, Przedszkole w Staniowicach oraz Szkoła Podstawowa w Sokołowie Dolnym.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM