Nauka i technologie

Niesamowite technologie lotnicze na 12. „Nocy w Instytucie Lotnictwa

Zapraszamy serdecznie na 12. edycję „Nocy w Instytucie Lotnictwa” w dniu 6 października 2023 roku! Będzie to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć ponad 35 statków powietrznych – cywilnych i wojskowych. Ponadto, będziemy mieli przyjemność gościć ponad 100 wystawców z branży lotniczej, kosmicznej, dronowej oraz inżynierskiej.

Uczestnicy 12. „Nocy w Instytucie Lotnictwa” będą mieli okazję zobaczyć szeroki wybór nowości z branży lotniczej. Zostaną zaprezentowane następujące maszyny: RWD-8, Zlin 242L, Diamond DA-42, M-346 Bielik, samoloty Gogetair oraz śmigłowiec PZL SW-4 Puszczyk. Ponadto w tym roku goście będą mieli okazję przyjrzeć się bezzałogowemu statkowi powietrznemu HAASTA, który został opracowany przez Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa oraz firmę Eurotech.

Powrócą także wyjątkowe samoloty, w tym Short SC-7 Skyvan, BushCat, Aviat A-1 Husky, Tecnam P2006T, Extra-330SC i Extra-300L, a także dwa AT-3 oraz wiatrakowiec Tercel. Nad terenem zawitają również wojskowe maszyny, takie jak C-295M CASA, M-28B Bryza oraz Mi-8 i W-3WA SAR Sokół śmigłowce. W strefie śmigłowcowej pojawią się m.in. Bölkow Bo 105, dwa Robinsony 44 oraz Eurocopter EC135 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wystawa maszyn zostanie uzupełniona o zabytkowe samoloty i polskie konstrukcje, wśród których znajdą się PZL-104 Wilga, PZL-130 Orlik, PZL M-18 Dromader, An-2, DHC-1 Chipmunk, T-6 Harvard 4M, SB-Lim oraz Lim-2. Goście będą mieli okazję podziwiać te pojazdy nie tylko w wyznaczonej strefie samolotowej, ale także na terenie całego Instytutu – wśród nich znajdą się PZL TS-11 „Iskra”, PZL I-22 „Iryda”, PZL TS-8 „Bies”, Jak-23, Lim-5, PZL-104 „Wilga” i śmigłowiec Mi-2.

Przygotowaliśmy dla Państwa niezapomniane doświadczenia, dzięki którym będziecie mogli lepiej zrozumieć pracę pilotów oraz służb lotniskowych. Podczas imprezy będziecie mogli wejść na pokład samolotu i zobaczyć jak wygląda praca pilotów, zasiąść w kokpicie i wcielić się w rolę pilota, zobaczyć jak wygląda wnętrze samolotu, a także dowiedzieć się jak wygląda praca służby lotniskowej.

Dzięki naszej imprezie będą mogli Państwo z bliska przyjrzeć się pracy pilotów i służb lotniskowych. Goście będą mogli przejść się po kokpicie, obejrzeć wnętrze samolotu, a także przekonać się jak wygląda praca w służbach lotniskowych. Przygotowaliśmy również ekscytujące pokazy, w których będziecie mogli zobaczyć jak wygląda odpalanie silników lotniczych, wirtualna akrobacja samolotowa, a także pokaz stawiania balonu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego centrum lotniczego, aby spróbować swoich sił w pilotażu na wielu symulatorach lotu – w tym szybowcach, samolotach (F-35, F-16), helikopterach i modelach RC. Można również sprawdzić swoją zręczność w żyroskopach, symulatorach odzwierciedlających wyzwania z którymi zmierzą się prawdziwi piloci.

Jeśli lubisz pojazdy lotniskowe, nasza impreza będzie dla Ciebie idealna! Do zobaczenia będzie można m.in. wóz bojowy straży pożarnej, wozy utrzymania powierzchni oraz charakterystyczny samochód „Follow me” z Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tegoroczna noc lotnicza zapowiada się niesamowicie, zarówno dla fanów lotnictwa, jak i dla całych rodzin, które znajdą tu coś dla siebie. Odwiedzający będą mieli okazję oglądać loty i występy lotnicze, spotkać załogi samolotów i dowiedzieć się więcej na temat biologicznej ochrony obiektów.

Tegoroczna noc lotnicza zapowiada się wyjątkowo ekscytująco. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć loty i występy lotnicze, spotkać załogi samolotów i dowiedzieć się więcej na temat biologicznej ochrony obiektów. W tym roku na noc dołączą także dwie grupy zajmujące się sokolami i psami pracującymi na lotnisku.

Firma Boeing przygotowała dla rodzin z dziećmi grę terenową, a symulator z miejscem do nauki oraz wystawa małych części lotniczych będą mogli obejrzeć wszyscy chętni.

Goście imprezy mają okazję zobaczyć jak wygląda praca w laboratoriach Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Będzie to okazja do lepszego zrozumienia jak wygląda praca w tych instytutach oraz jakie technologie są wykorzystywane w dziedzinie lotnictwa. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć pracę w najnowocześniejszych, bezzałogowych systemach lotniczych i kosmicznych, a także dowiedzieć się więcej na temat budowy i wykorzystania materiałów kompozytowych.

12. edycja „Nocy w Instytucie Lotnictwa” będzie pełna wyjątkowych wykładów oraz możliwości spotkania pilotów, naukowców i inżynierów. Szczegółowe informacje na temat programu zostaną wkrótce opublikowane na stronach i portalach organizatora.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 12. Nocy w Instytucie Lotnictwa!

Odwiedź nas i przekonaj się, jak wiele zaplanowaliśmy dla Ciebie atrakcji! Wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę internetową, by przekonać się, jak wiele atrakcji czeka na odwiedzających: www.nocwinstytucielotnictwa.pl/atrakcje.

Zapraszamy również do obejrzenia oficjalnego zwiastuna imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=MEGSgWQQdyA.

Pamiętaj! Aby uczestniczyć w 12. Nocy w Instytucie Lotnictwa, należy dokonać bezpłatnej rejestracji. Formularz znajduje się na oficjalnej stronie imprezy: www.nocwinstytucielotnictwa.pl.

Ponadto, wszystkie szczegóły dotyczące procesu rejestracji zostały opublikowane na stronie: https://ilot.lukasiewicz.gov.pl/rejestracja-12-noc-w-instytucie-lotnictwa/.

Nie czekaj! Dołącz do nas w 12. Nocy w Instytucie Lotnictwa! Zobacz, jak wiele atrakcji czeka na Ciebie!

Zachęcamy również do obejrzenia oficjalnego zwiastuna imprezy, aby dowiedzieć się więcej na temat 12. Nocy w Instytucie Lotnictwa: https://www.youtube.com/watch?v=MEGSgWQQdyA.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, należy wypełnić bezpłatny formularz rejestracyjny, który znajduje się na naszej stronie: www.nocwinstytucielotnictwa.pl.

Więcej szczegółów na temat procesu rejestracji zostało opublikowane na stronie: https://ilot.lukasiewicz.gov.pl/rejestracja-12-noc-w-instytucie-lotnictwa/.

Dołącz do nas w 12. Nocy w Instytucie Lotnictwa! Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele atrakcji i niespodzianek – odwiedź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej: www.nocwinstytucielotnictwa.pl/atrakcje.

12. Przyjdź na „Noc w Instytucie Lotnictwa” 6 października 2023 roku w godzinach od 17:00 do 23:00 do Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Warszawie, przy al. Krakowskiej 110/114.

Podczas wydarzenia zaproszeni goście mają okazję zobaczyć najnowocześniejsze technologie wykorzystywane w lotnictwie i kosmosie, poznać pracowników Instytutu oraz uczestniczyć w licznych warsztatach.

Więcej o wydarzeniu

Zapraszamy na „Noc w Instytucie Lotnictwa” – największą w Polsce imprezę edukacyjną, która ma na celu popularyzację sektora lotniczego i kosmicznego oraz promowanie zawodów inżynierskich.

Podczas wydarzenia goście mają szansę zobaczyć najnowocześniejsze technologie, poznać pracowników Instytutu oraz uczestniczyć w interesujących warsztatach.

Od wielu lat zainteresowanie „Nocą w Instytucie Lotnictwa” rośnie, a 11. edycja, która odbyła się w zeszłym roku, przyciągnęła ponad 58 tys. osób w ciągu zaledwie 6 godzin. W ciągu 12 lat od początku imprezy, na jej terenie pojawiło się ponad 360 tys. osób.

Impreza zaplanowana na ten czas to nie tylko wystawa statyczna, ale również szereg wydarzeń towarzyszących. Dla odwiedzających będą otwarte zwykle niedostępne laboratoria, w których można będzie poznać interesujące szczegóły techniczne i wielu innych ciekawych rzeczy.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM