Biznes i finanse

Arctech – 500 MW mocy fotowoltaicznej w Uzbekistanie!

465 lat temu Poczta Polska rozpoczęła swoją działalność i od tego czasu służy Polakom. Obecnie firma ma się dobrze, choć Unia Europejska nadal nie zatwierdziła ustawy, dzięki której Poczta Polska mogłaby uzyskać 700 mln złotych rekompensaty za wykonywanie obowiązkowych, ale nierentownych usług. Zarząd planuje przeznaczyć ten dodatkowy zastrzyk finansowy na inwestycje oraz podwyżki dla ponad 60 tys. pracowników.

Arctech, jeden z najbardziej uznanych światowych dostawców systemów śledzących położenie słońca oraz systemów montażowych dla instalacji fotowoltaicznych i modułów BIPV, ogłosił podpisanie umowy z China Machinery Engineering Corporation (CMEC) na dostawę systemu śledzącego położenie słońca dla elektrowni o mocy 500 MW w Sherabadzie w Uzbekistanie. Jest to pierwsza tego typu umowa podpisana przez Arctech w Uzbekistanie, a wyjątkowa okazja, aby móc wykorzystać potencjał energii słonecznej z tego regionu.

Arctech zapewnia system śledzenia słońca SkyLine II, który zapewnia wysoką wydajność i maksymalną wytrzymałość. Jego sztywna konstrukcja z synchronicznym wielopunktowym mechanizmem napędowym umożliwia ustawienie paneli pod kątem 0 stopni, co skutecznie zapobiega powstawaniu pęknięć i uszkodzeń modułów. Ponadto, prog prędkości wiatru wynoszący 22 m/s pozwala na śledzenie położenia słońca przez większą liczbę godzin oraz zwiększenie wytworzonej energii, co przekłada się na wyższą wartość ekonomiczną inwestycji.

W Sherabadzie trwają prace nad budową elektrowni fotowoltaicznej, która zajmuje 600 hektarów ziemi. Ukończenie projektu planowane jest na 2023 rok, a wytworzone 1 040 000 MWh czystej energii elektrycznej wystarczy do zasilenia aż 300 000 gospodarstw domowych. Inwestycja ta stanowi skuteczne rozwiązanie problemu niedoborów energii w Uzbekistanie, ogranicza zależność od paliw kopalnych, wzmacnia lokalną sieć energetyczną i przyspiesza realizację „Zielonego Jedwabnego Szlaku”.

Rok 2023 będzie oznaczał dziesięć lat od zainicjowania inicjatywy „Pasa i Szlaku”. Uzbekistan zajmuje istotną pozycję na mapie Azji Środkowej i jest jednym z krajów, których inicjatywa ta dotyczy. W wyniku ostatniej wizyty Prezydenta Uzbekistanu w Chinach, oba kraje podpisały porozumienie, na mocy którego powstanie 11 elektrowni słonecznych i wiatrowych o łącznej mocy 4,8 GW. Stanowi to ważny krok w kierunku współpracy w zakresie nowych źródeł energii.

Arctech szczyci się swoimi najwyższej jakości produktami i innowacyjnymi rozwiązaniami, co pozwoliło im na zdobycie zamówień w ramach dwóch inwestycji w Uzbekistanie, w tym budowy farm fotowoltaicznych o mocy 1 GW w wilajecie kaszkadaryjskim i bucharskim oraz elektrowni fotowoltaicznej o mocy 240 MW w Taszkencie. Dzięki temu Arctech wypracował sobie wiodącą pozycję na rynku, jednocześnie przyczyniając się do realizacji strategii „Pasa i Szlaku”. Firma w dalszym ciągu stawia na jakość produktów i usług, zapewniając swoim klientom zadowolenie i wysoki poziom zaufania.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM