Biznes i finanse

Zielona Kolej wspierana przez PKP Intercity i PGE Energetykę Kolejową

Narodowy przewoźnik podjął ważną decyzję, aby dołączyć do programu Zielona Kolej wraz z PGE Energetyką Kolejową. To kamień milowy na drodze do tworzenia ekologicznego, niskoemisyjnego transportu kolejowego oraz poprawy efektywności energetycznej. Realizacja tego porozumienia jest ważnym etapem w realizacji strategii spółki, która szczególnie zakłada stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu.

List intencyjny wskazuje na współpracę spółek nad opracowywaniem nowatorskich rozwiązań technologicznych, których celem jest efektywne wykorzystanie energii i wsparcie ochrony środowiska. Pozwoli to PKP Intercity na większe wykorzystanie energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii w świadczonych usługach przewozowych.

„Naszą ambicją jest całkowita redukcja emisji gazów cieplarnianych. Porozumienie z PGE Energetyką Kolejową zbliża nas do tego celu. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uda nam się przekonać do kolei kolejnych pasażerów, dla których troska o środowisko jest ważna” – powiedział Krzysztof Świerczek, członek zarządu PKP Intercity.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM