Biznes i finanse

Shanghai Electric Energy Storage Technology otrzymuje 400 mln RMB finansowania serii A – droga do rozwoju magazynowania energii

PKO TFI zrealizowało sukcesywną sprzedaż portfela nieruchomości handlowych typu Retail Park, który składał się z pięciu obiektów handlowych rozmieszczonych w różnych częściach Polski. Łączna powierzchnia najmu wynosiła ponad 35 tys. m2, a wszystkie nieruchomości były wynajęte w prawie 100 procentach i zabezpieczone stabilnym dochodem dzięki długoterminowym umowom najmu. Od samego początku działalności funduszu, jeszcze przed transakcją sprzedaży z zyskiem, zwrot na aktywach wyniósł około 80 procent.

Shanghai Electric Energy Storage Technology, spółka zależna od Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727), ma za sobą niedawne uzyskanie finansowania serii A w wysokości 400 mln RMB, które zostanie wykorzystane do wsparcia jej podstawowej działalności. Firma skupi się na badaniach i rozwoju nowych systemów, poprawie struktury przemysłowej łańcucha dostaw, budowie stosów o przepustowości 100 Mb/s, wykorzystywanych w megawatowych kontenerowych systemach magazynowania energii z wanadowymi akumulatorami redoks (VRFB), zintensyfikowaniu współpracy przemysłowej, przyspieszeniu modernizacji przemysłowych oraz poprawie stabilności dostępu do kapitału.

Wykorzystując obecną rundę finansowania, Shanghai Electric Energy Storage zamierza usprawnić swoje mechanizmy ładu korporacyjnego, wspierać swoich uzdolnionych pracowników oraz zwiększyć możliwości w zakresie badań i rozwoju oraz innowacji. Po zakończeniu finansowania, prognozowana wycena firmy wzrośnie do poziomu 2,2 miliarda juanów.

„Kontynuując swoją działalność, Shanghai Electric Energy Storage Technology będzie konsekwentnie umacniać swoją pozycję rozwojową i dążyć do osiągnięcia pozycji międzynarodowego lidera w dziedzinie długoterminowego elektrochemicznego magazynowania energii – powiedział Jin Xiaolong, wiceprezes Shanghai Electric Group. – W szczególności należy wzmocnić innowacje technologiczne i przekształcić dotychczasowe osiągnięcia, wdrożyć projekty o mocy 100 megawatów przy jednoczesnym usprawnieniu projektów demonstracyjnych, a także pogłębić współpracę na polu magazynowania energii”.

Shanghai Electric, posiadająca ponad dekadę doświadczenia w dziedzinie magazynowania energii, od lat cieszy się uznaniem w branży. Firma wypracowała niezawodną produkcję, funkcjonalny rozwój produktu oraz innowacyjne operacje i konserwację. Produkty do magazynowania energii w akumulatorach przepływowych na poziomie kW i MW znajdują szerokie zastosowanie w szerokim zakresie dziedzin, w tym wytwarzaniu nowej energii i podłączaniu do sieci, magazynowaniu energii po stronie sieci, rozproszonych inteligentnych mikrosieciach i innych obszarach. Shanghai Electric opracowało także układy szeregowe o mocy 5 kW/25 kW/32 kW/65 kW, a ponadto zrealizowano 50 projektów magazynowania energii za pomocą przepływowych akumulatorów wanadowo-redoksowych (VRFB).

Shanghai Electric opracowała strategię rozwoju, koncentrując się na czterech głównych obszarach: wiatr, słońce, wodór i magazynowanie, wspieranych przez zaawansowane technologie. Ponadto spółka będzie rozwijać nowe kierunki przemysłu inteligentnego, aby zapewnić efektywną integrację zasobów. Dodatkowo, specjalistyczne obszary działalności związane z technologią magazynowania energii wzmocnią i uzupełnią dynamiczny rozwój strategiczny Shanghai Electric.

Dzięki tak dużym funduszom Shanghai Electric Energy Storage inwestuje w badania i rozwój nowatorskich systemów, powiększa gamę produktów oraz realizuje 100-megawatowe projekty. Jednak priorytetem firmy jest współpraca ze środowiskiem przemysłowym i prowadzenie procesu modernizacji, dzięki czemu firma może ugruntować swoją pozycję na rynku.

Shanghai Electric Energy Storage planuje uruchomić kampanię finansowania serii B w 2024 r. oraz, zgodnie z oczekiwaniami, dołączyć do cieszącej się uznaniem Rady Innowacji Naukowo-Technologicznych w 2026 r., co potwierdzi jej pozycję jako lidera w branży.

Shanghai Electric Energy Storage Technology, spółka zależna Shanghai Electric, otrzymała niedawno 400 milionów juanów RMB wsparcia na rozwój technologii magazynowania energii. Firma ma zamiar wykorzystać środki finansowe, aby opracować i wdrożyć technologie magazynowania energii o wysokiej wydajności i niskiej emisyjności, które pomogą w zmniejszeniu zużycia energii i zasobów w Chinach.

Spółka Shanghai Electric Energy Storage Technology otrzymała 400 milionów juanów RMB, aby wesprzeć jej wysiłki w zakresie zaawansowanej technologii magazynowania energii. Inwestycja ta ma na celu stworzenie systemów, które pomogą w wydajnym i niskoemisyjnym wykorzystaniu energii i zasobów w Chinach. Wdrożenie tych technologii będzie miało kluczowe znaczenie dla ograniczenia zużycia energii i zasobów w państwie.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM