Nauka i technologie

Uśmiechnij się dzięki AI: Nowa Możliwość Zakupu Bukietów Kwiatów

Panksy to nowa, europejska platforma kwiaciarska, która łączy technologię AI, psychologię i wiedzę o kwiatach. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, a Panksy wygeneruje dla Ciebie idealny i spersonalizowany bukiet, który przywiezie Ci gość wprost do domu.

Innowacyjna platforma Panksy wprowadza nowy wymiar w branży kwiatowej. Łączy ona w sobie sztuczną inteligencję, naukę i psychologię, aby wygenerować idealny bukiet dla danej osoby i okazji. Zamiast odwiedzania tradycyjnej kwiaciarni, klienci mogą zamówić kompozycję kwiatową online, a jej realizacja następuje poprzez współpracę z lokalnymi florystami. Platforma Panksy jest jedną z pierwszych na świecie usług tego typu.

Panksy wykorzystuje pionierski model biznesowy, oparty na teorii 12 archetypów Carla Gustava Junga. Według szwajcarskiego psychiatry, każda osoba ma określony rodzaj osobowości, wyrażający się poprzez charakter, wygląd i sposób postrzegania rzeczywistości. Platforma opiera się na archetypach Junga i dzięki temu może dobrać najlepszy styl i klimat bukietu dla danej osoby i okazji.

Jeśli zależy Ci na spersonalizowanym prezencie, wystarczy odwiedzić Panksy.pl, aby wykonać krótki test składający się z sześciu pytań dotyczących adresata prezentu. Algorytmy zaklasyfikują odpowiedzi i pomogą wybrać stylowe rozwiązania, w tym: inspirujące zdjęcia, kolorystykę, opis stylu oraz gatunki kwiatów, które będą pasowały do bukietu.

Aby sfinalizować zamówienie, należy wybrać wielkość bukietu, wybrać rodzaj opakowania oraz określić termin doręczenia. W przypadku alergii obdarowywanej osoby, należy wskazać rodzaj alergenu, aby zapewnić, że bukiet będzie wolny od niepożądanych substancji. Panksy przekazuje zebrane dane do współpracujących kwiaciarni, które tworzą oraz dostarczają bukiet.

Największą siłą Panksy jest dostosowywanie prezentów do indywidualnych preferencji konkretnej osoby. Dzięki zaawansowanym narzędziom sztucznej inteligencji, jesteśmy w stanie wygenerować kompozycję kwiatową zgodną z wybranymi cechami. To idealne rozwiązanie dla Polaków, którzy cenią personalizację i oryginalność, a także są otwarci na nowe technologie. Badanie przeprowadzone przez Empik Foto pokazuje, że aż 95% osób uważa, że najlepszy prezent to ten spersonalizowany, a dla 45% z nich jest to najważniejszy czynnik decydujący o wyborze podarunku dla bliskich.

Rynek kwiatowy w Polsce osiąga coraz wyższe przychody, a podczas pandemii COVID-19 wartość polskiego sektora kwiatowego szacowana jest na 3,3 mld zł. Globalnie rynek kwiatowy osiągnął niemal 105 mld dolarów według danych Forbesa. Panksy oferuje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych, aby pomóc małym firmom, które często są prowadzone przez kobiety. Wśród usług Panksy znaleźć można wsparcie marketingowe, w tym własne kanały społecznościowe i influencerów, by wyróżnić się na nasyconym rynku i dotrzeć do odbiorców.

Nasza platforma jest obecnie dostępna dla klientów indywidualnych wyłącznie w Warszawie, jednak poszerzamy nasz zakres usług, oferując również usługi dla biznesów w większych miastach. Nasza platforma planuje następnie rozszerzyć swoje usługi na inne rynki krajowe i międzynarodowe.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM