Polityka i społeczeństwo

MRiT: powołanie Zespołu ds. Deregulacji i Dialogu Gospodarczego (komunikat)

– Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłasza, że liczba stowarzyszeń przedsiębiorców zaangażowanych w współpracę z MRiT wzrosła do 7. Zespół ds. Doskonalenia Regulacji Gospodarczych, reaktywowany przez ministra Krzysztofa Hetmana w połowie lutego br., został zastąpiony przez Zespół ds. Deregulacji i Dialogu Gospodarczego, składający się z 18 organizacji.

„Od mojego objęcia stanowiska ministra rozwoju i technologii, regularnie spotykam się z przedstawicielami biznesu. Uważam, że tworzenie regulacji gospodarczych powinno odbywać się we współpracy z osobami, które te regulacje dotyczą. Przedstawiciele biznesu są dla nas partnerami, a naszym celem jest tworzenie przepisów sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce. Zespół ds. Deregulacji i Dialogu Gospodarczego będzie platformą ułatwiającą wspólne poszukiwanie rozwiązań” – powiedział Krzysztof Hetman, minister rozwoju i technologii.

Zadania nowego zespołu

Utworzenie nowego zespołu pomoże w jeszcze szerszym uwzględnieniu przedstawicieli zrzeszeń przedsiębiorców w identyfikacji trudności, z jakimi boryka się polski biznes, oraz w ich rozwiązywaniu. Przewodniczyć pracom zespołu będzie Pełnomocnik Ministra Rozwoju i Technologii do spraw deregulacji i dialogu gospodarczego, dr Mariusz Filipek.

Zespół składa się z przedstawicieli 18 organizacji, takich jak Business Centre Club, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Radców Prawnych, Naczelna Organizacja Techniczna, Naczelna Rada Adwokacka, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Polska Rada Biznesu, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Związek Banków Polskich, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Związek Rzemiosła Polskiego. Inne organizacje i eksperci będą mogli dołączyć do pracy w podzespołach tematycznych.

Zespół będzie pracował nad propozycjami zmian prawa, których celem będzie uproszczenie prowadzenia działalności gospodarczej. Jednym z projektów ustaw, którymi się zajmie, jest pakiet deregulacyjny, mający na celu ułatwienie zakładania i prowadzenia firm oraz proponowanie przyjaznych przedsiębiorcom rozwiązań prawnych.

Informujemy, że wszystkie komunikaty publikowane na serwisie PAP są prezentowane w formie oryginalnej, bez jakichkolwiek zmian ze strony PAP SA. Odpowiedzialność za treść komunikatu spoczywa na nadawcy, zgodnie z postanowieniami ustawy prawo prasowe, z zastrzeżeniem art. 42 ust. 2. (PAP)


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM