Biznes i finanse

Impactandrsquo;23: Jak idee stają się rzeczywistością

Kongres IMPACT’23 w Poznaniu osiągnął ogromny sukces, zgromadziwszy ponad 600 mówców, 200 godzin prelekcji i tysiące gości z Polski i zagranicy. Rekordowo długa kolejka do rejestracji gości potwierdziła jego wzrastającą pozycję na corocznej mapie wydarzeń gospodarczo-technologicznych. W ramach kongresu uczestnicy dyskutowali na temat szans i wyzwań, jakie stoją przed światem w erze dynamicznych zmian.

Kongres IMPACT okazał się wielkim sukcesem w świecie ekonomii i biznesu – znani goście specjalni, tacy jak Yuval Noah Harari czy Hillary Clinton, przyciągali wielu uczestników, którzy chcieli poznać najnowsze trendy w tej dziedzinie.

Uczestnicy Kongresu IMPACT’23 mieli okazję poznać bliżej myśli Nassima Nicholasa Taleba oraz karierę Natalie Portman, których wspólnym tematem były „czarne łabędzie”. Oboje udowodnili, że nie boją się podejmować trudnych tematów dotyczących rozwoju państw i społeczeństw, zapraszając uczestników Kongresu do wspólnej dyskusji na ten temat.

„Dobrze jest być ponownie w Polsce po, bez mała, 20 latach. Przez te dwie dekady świat wręcz niewiarygodnie przyspieszył, stawiając przed całymi społeczeństwami bezprecedensowe wyzwania” – powiedział Nassim Nicholas Taleb, amerykański ekonomista i filozof pochodzenia libańskiego.

Jego dwa dzieła, „Czarny łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń” oraz „Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy”, stały się bestsellerami na całym świecie, a wiele wyrażeń i terminów w nich użytych weszło do powszechnego użytku.

Natalie Portman, laureatka Oscara, producentka filmowa i aktywistka społeczna, podkreśliła swoje silne związki z Polską w rozmowie z dziennikarką CNN Rahel Solomon. Aktorka wyznała, że jej dziadek pochodził z Rzeszowa.

„Gdyby losy mojej rodziny potoczyły się minimalnie inaczej, być może mieszkałabym i pracowała właśnie tutaj” – zauważyła aktorka.

Jej przemówienie wywołało zachwyt wśród publiczności, prezentując idee równości i godności dla wszystkich ludzi na całym świecie. Widzowie zostali zachęceni do działania i stawać się częścią tego globalnego ruchu, który jest tak potrzebny do osiągnięcia równości.

Gwiazda IMPACT’23 skupiała uwagę na swojej wizji wzmocnienia globalnej sprawiedliwości i równouprawnienia. Wywołała ona entuzjazm publiczności, gdy zaprezentowała pomysły na zapewnienie godności i równości dla ludzi na całym świecie. Poparła swoje przemówienie zachętą każdego do wzięcia udziału w ruchu na rzecz równości, który jest niezbędny do osiągnięcia prawdziwej sprawiedliwości.

Gwiazda drugiego dnia kongresu IMPACT’23 skupiła się na swojej wizji zapewnienia wszystkim ludziom godności i równości poprzez globalne ruchy na rzecz równości. Przemówienie wywołało entuzjazm publiczności, ponieważ zachęcało ich do wzięcia udziału w tym globalnym ruchu, niezbędnym do osiągnięcia prawdziwej sprawiedliwości.

„Kiedy dorastałam, byłam przekonana, że kobiety mają równe prawa i że ta walka została wygrana przez pokolenie mojej mamy. Jednak z biegiem czasu odkryłam, że wciąż jest wiele do zrobienia, nie tylko w zakresie równości płac, ale również w kwestii możliwości, jakie mają kobiety w porównaniu z mężczyznami” – powiedziała Natalie Portman.

Laureatka Oscara, Portman, wspiera polską psychiatrię dziecięcą, odwiedzając Wielkopolskie Centrum Pediatrii i czytając dzieciom jedną z jej autorskich bajek. Książka „Bajki” ukazała się po raz pierwszy w Polsce, a cały przychód ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji TVN.

Portman zainspirowała dzieci swoją bajką, która jest jedynym europejskim wydaniem jej książki. Wszystkie dochody z jej dystrybucji zostaną przekazane na rzecz polskiej psychiatrii dziecięcej.

Tegoroczny Kongres IMPACT’23 zgromadził wyjątkową grupę specjalistów na swoim terenie, Międzynarodowych Targów Poznańskich. 10-11 maja gościliśmy m.in. brytyjskiego historyka i ekonomistę Adama Tooze, wieloletnią doradczynię prezydenta Obamy Valiere Jarrett oraz charyzmatycznego antropologa i archeologa Davida Wengrowa, cieszących się uznaniem na całym świecie.

IMPACT’23 to wyjątkowe wydarzenie, w którym wybitni eksperci, naukowcy i artyści spotykają się, by dyskutować oraz wymieniać poglądy. Wśród gości kongresu pojawili się przedstawiciele rządu i władz lokalnych, w tym premier Mateusz Morawiecki, prezydent Jacek Jaśkowiak oraz marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, a także ambasador USA w Polsce, Marek Brzeziński.

Kongres, który odbywa się w mieście-gospodarzu ma wielkie znaczenie, ponieważ udowadnia rosnący potencjał Polski, regionu oraz samego miasta. Europa Środkowo-Wschodnia cieszy się coraz większą popularnością na świecie, dzięki swojemu strategicznemu położeniu, bogatej historii, wzrostom gospodarczym ostatnich lat, przedsiębiorczości jej obywateli i dynamicznym firmom. To wszystko sprawia, że staje się ona coraz ważniejszym elementem na światowej mapie geopolitycznej.

„To, czego potrzebuje teraz wolny świat – to silna jedność i współpraca transatlantycka. Polska zaś jest zarówno proamerykańska, jak i proeuropejska. Jest to faktycznie dobrą podstawą – odgrywanie roli interkonektora pomiędzy dwoma największymi filarami stabilności globalnej, wolnym handlem i bezpieczeństwem” – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Impact Kongres towarzyszył szereg wydarzeń, w tym Inicjatywa Impact Art, w której młodzi artyści mogli podzielić się swoimi talentami. Uczestnicy mogli też wziąć udział w kolejnym Lotto Impact Run w towarzystwie Dawida Tomali, mistrza olimpijskiego. Nie zabrakło też warsztatów dla przedsiębiorców oraz pracowników innowacyjnych startupów. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można było także zobaczyć wystawy polskich i zagranicznych firm, prezentujących swoje produkty, pomysły i wynalazki.

Polacy stali się bardziej odważni w obliczu wyzwań, z którymi przyszło im się zmierzyć w ostatnich latach. W tym roku, podczas kongresu, w którym obecny był lęk przed rosyjską agresją, alarmującymi danymi klimatycznymi oraz obawami przed nowym, globalnym kryzysem, Polacy pokazali, że są w stanie zachować optymizm i nadzieję.

„Myślę, że warto pamiętać, że bardzo wiele wydarzeń w historii świata wydawało się sugerować, że nastąpi jego rychły koniec, a nie nastąpił. Są przed nami wyzwania, takie jak zmiany klimatu czy wejście technologii AI na rynek, ale to nie znaczy, że powinniśmy tracić nadzieję” – stwierdziła Natalie Portman.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM