Biznes i finanse

Rekordowy zysk netto PKO Banku Polskiego w 2022 roku – 3,3 mld zł

Podsumowanie

 • Kluczowe wyniki:
  • Aktywa wyniosły 431 mld zł
  • Liczba klientów wzrosła do 11,7 miliona
  • Wzrost dochodów z działalności podstawowej wyniósł 17,5 proc.
  • Zysk netto w 2022 r. wyniósł 3,3 mld zł.
  • Wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) wyniósł 45,3 proc.
 • Podsumowując, Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego w 2022 roku potwierdziła swoją pozycję filara polskiego systemu bankowego.

Inwestycje Banku

PKO Bank Polski w 2022 r. zainwestował ponad 1,5 mld zł w różne projekty, m.in. w rozbudowę sieci placówek, modernizację systemów informatycznych oraz w nowe produkty i usługi. Bank wprowadził także udogodnienia dla klientów np. w zakresie wpłat gotówkowych oraz udostępnienia usługi P2P i pożyczek hipotecznych.

 • Odbyło się to jednocześnie przy zwiększeniu się liczby klientów do 11,7 mln i przyroście 0,5 mln liczby nowych rachunków.
 • Bank wprowadził także udogodnienia dla klientów np. w zakresie wpłat gotówkowych oraz udostępnienia usługi P2P i pożyczek hipotecznych.

Wyniki finansowe Grupy PKO Banku Polskiego są dowodem na to, że bank skutecznie realizuje swoją strategię i rozwija się, dostosowując potrzeby klientów oraz wykorzystując szanse rynkowe. Bank wciąż się rozwija, dostosowując produkty i usługi do potrzeb klientów oraz inwestując w nowe technologie, dzięki którym może on oferować swoim klientom wygodę i bezpieczeństwo. PKO Bank Polski pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy Polski, dostarczając klientom produkty i usługi finansowe na najwyższym poziomie.

Korzystając z okazji, warto wspomnieć, że w związku z rozwojem sieci placówek bankowych, PKO Bank Polski w zeszłym roku otworzył swoje pierwsze placówki w Azji, aby jeszcze lepiej służyć swoim klientom. Jest to kolejny krok banku w kierunku globalnego rozwoju i wykorzystania wszystkich możliwości jakie niesie za sobą rosnąca globalizacja.

Udoskonalenia w bankowości PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski w ostatnim roku wprowadził wiele usprawnień w swojej ofercie. Najważniejsze z nich to:

 • Aplikacja IKO – liczba aktywnych aplikacji mobilnych IKO wzrosła w ciągu ostatniego roku o 1,1 mln i przekroczyła 7,2 mln.
 • PKO Płacę później – w 2022 r. PKO Bank Polski w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów finansowaniem płatności za zakupy w formule „kup teraz, zapłać później” wprowadził usługę „PKO Płacę później”.
 • Asystent głosowy IKO – wykonał ponad 2,5 mln rozmów z klientami, a w samym 2022 roku liczba rozmów przeprowadzonych za pośrednictwem wszystkich voicebotów wyniosła ponad 18 mln.

Dzięki powyższym udoskonaleniom, PKO Bank Polski jest w stanie zapewnić klientom szybkie i sprawne korzystanie z oferty banku.

Paweł Gruza, prezes zarządu PKO Banku Polskiego, stwierdził: „W 2023 r. będziemy pracować z optymizmem według przyjętych założeń strategii na lata 2023 – 2025. Mamy solidny wynik finansowy i stabilną pozycję do finasowania gospodarki oraz Polek i Polaków”.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

PKO Bank Polski nieustannie zapewnia swoim klientom usługi na najwyższym poziomie, starając się zaspokoić ich potrzeby. Bank systematycznie wprowadza nowe udoskonalenia, które poprawiają jakość usług i umożliwiają klientom wygodną i bezpieczną obsługę.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM