Polityka i społeczeństwo

Polagra 2021: Przygotuj się na Start!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje: Polagra, jeden z największych targów żywnościowych w Polsce, rozpoczęło się dziś w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uroczystego otwarcia dokonał sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Promocja polskiej żywności

Wiceminister Bartosik wyraził przekonanie, że targi są doskonałą okazją do promowania polskiej żywności, prezentowania nowości i znajdowania nowych odbiorców.

– Dane statystyczne jednoznacznie wskazują na ciągły wzrost eksportu polskich produktów rolno-spożywczych. Sprzedaż trafia do krajów Unii Europejskiej, a w szczególności do tzw. starej Unii Europejskiej. – powiedział wiceminister.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polagra jest doskonałą platformą do wymiany doświadczeń i wiedzy w dziedzinie żywności.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza wszystkich do udziału w targach Polagra, aby zapoznać się z najnowszymi produktami i technologiami z dziedziny żywności.

Sekretarz stanu zaznaczył, że polskie rolnictwo odnosi sukcesy w obliczu pandemii i wojny w Ukrainie, co potwierdza wzrost eksportu żywności. Podkreślił, że rządowy program wsparcia dla rolników wynosi aż 15 mld złotych i pozwala im na dalszy rozwój.

Otwartość rozmów w sprawie ukraińskiego zboża

Ryszard Bartosik, wiceminister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zabrał głos w sprawie transportu ukraińskiego zboża. Wskazał, że najlepszym rozwiązaniem byłoby uregulowanie tej kwestii za pomocą rozporządzenia unijnego.

– Naszym celem jest, aby ukraińskie zboże trafiało tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne, nie do krajów takich jak Polska, Słowacja, Bułgaria czy Rumunia, w których może destabilizować rynek rolny – powiedział Bartosik.

Organizatorzy targów wielokrotnie podkreślili, że Polagra to najważniejszy wydarzenie, które łączy producentów, handlowców i dystrybutorów z całego świata. Wydarzenie jest okazją do poznania i omówienia nowych produktów, trendów rynkowych i nowych technologii.

Targi Polagra zgromadziły przedstawicieli z 32 krajów, w tym 500 wystawców. Uczestnicy mają szansę spotkać się twarzą w twarz, wymienić się doświadczeniami i poznać nowe produkty. Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski wyraził przekonanie, że to wydarzenie stanie się jednym z najważniejszych w Europie.

Komunikaty publikowane na stronie PAP SA pozostają nienaruszone w stosunku do ich oryginalnej treści, bez żadnych zmian wprowadzonych przez PAP SA. Autor komunikatu ponosi odpowiedzialność zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM